Komentāri

Pēc šī gada Latvijas rallija čempionāta sezonas astotā, noslēdzošā, posma – autorallija Latvija – pirmās dienas līdera godā izvirzījies pieredzējušais Jānis Vorobjovs ar Mitsubishi Lancer Evo X spēkratu.

Sestdien sportistiem bija jāveic pirmie septiņi ātrumposmi, no kuriem pieci norisinājās Biķernieku kompleksajā sporta bāzē, bet kopējā ieskaitē Vorobjovs uzvarēja trijos no tiem, kas viņam ļauj atrasties vadībā pēc pirmās dienas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

FOTO: Kaspars Kaņeps-Kalniņš un Mārtiņš Žideņš piedzīvo avāriju

Tikmēr tikai 0,01 sekundi no viņa atpaliek pieredzējušais Raimonds Kisiels ar Škoda Fabia R5 automašīnu, kamēr negaidītā trešajā vietā ir 15 gadus vecais soms Kalle Rovanpera (Citroen C2R2 MAX), kurš brauc priekšpiedziņas klasē.

Pa dienu Kisiels, kurš brauc ar īrētu automašīnu, pamanījās saņemt desmit sekunžu sodu, kamēr pēdējā dopā to pašu saņēma vicelīderis Jānis Berķis (Mitsubishi Lancer Evo IX), tādejādi atkrītot uz ceturto vietu kopvērtējumā.

VIDEO: Rallijs Latvija 2015 pirmās dienas apskats

Zīmīgi, ka Vorobjovam septiņu ātrumposmu veikšanai bija nepieciešamas vien 21 minūte un 33,30 sekundes, jo dažkārt tik ilgs ir tikai viens dops. Latvijas čempionāta ieskaitē līderis ir Vorobjovs, kuram seko Berķis, bet trešais ir krievs Nikolajs Grjazins (Peugeot 208 R2). Zīmīgi, ka Vorobjovam septiņu ātrumposmu veikšanai bija nepieciešamas vien 21 minūte un 33,30 sekundes, jo dažkārt tik ilgs ir tikai viens dops.

Latvijas čempionāta ieskaitē līderis ir Vorobjovs, kuram seko Berķis, bet trešais ir krievs Nikolajs Grjazins (Peugeot 208 R2).

Svētdien autorallijs Latvija noslēgsies ar vēl pieciem ātrumposmiem. Svētdien no rīta autosportisti Tukumā sāks grunts ātrumposmu, bet pēc tam viņi atgriezīsies Jūrmalā, lai pēcpusdienā startētu ne tikai Latvijas čempionāta, bet arī visas sezonas noslēdzošajā ātrumposmā, kas būs izveidots Ķemeros. Pēc tam vakarā Moller Auto Lidosta Audi telpās plānota svinīgā apbalvošana.

Latvijas čempionāta pēdējā posmā autosportisti cīnās par ieskaites punktiem sešās dažādās sacensībās – rallija čempionāta, atklātā rallijsprinta čempionāta, minirallija kausa izcīņas, rallija supersprinta čempionāta, kā arī vēsturisko automobiļu regularitātes rallija – ieskaitēs. Turklāt, sacensībām šoreiz sacensības uzņem arī FIA Ziemeļeiropas zonas (NEZ) čempionāta fināla posmu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl