FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmos Biķerniekos startēs arī pasaules eksčempions Esktrēms

0 Komentāru
FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmos Biķerniekos startēs arī pasaules eksčempions Esktrēms
IMAGO IMAGES / SCANPIX

Starptautiskās Automobiļu federācijas pasaules rallijkrosa čempionāta posmos Biķerniekos 18. un 19.septembrī startēs arī 2020.gada pasaules vicečempions Matīass Esktrēms, piektdien ziņo sacensību organizētāja “RA Events”.

Bijušais FIA pasaules rallijkrosa čempions Esktrēms nedēļas nogalē pasaules čempionāta posmā Biķernieku trasē atgriezīsies ar “All-Inkl.com Muennich Motorsport” komandu.

Esktrēms, kurš FIA pasaules rallijkrosa čempionātā piedalījies 58 posmos, 2016.gadā izcīnīja pasaules čempiona titulu, kā arī trīs reizes ir kļuvis par vicečempionu. Ar 12 uzvarām zviedru autosportists ir otrs visu laiku panākumiem bagātākais pilots pasaules čempionātu vēsturē. Savu pēdējo uzvaru Esktrēms izcīnīja pērn Biķernieku trasē.

Finišējot ne zemāk par otro vietu katrā no pēdējiem pieciem startiem Latvijā, Ēkstrems uzskatāms par Biķernieku trases meistaru. Viņš ārpus rallijkrosa pavadījis nepilnu gadu.

“Esmu sajūsmā par došanos uz Rīgu ar “All-Inkl.com Muennich Motorsport” komandu vairāku iemeslu dēļ,” skaidro 43 gadus vecais Ēkstrems. “Pirmkārt, mašīna pēdējā laikā “uzvedas” ļoti labi. Otrkārt, man ļoti patīk trase Rīgā, kā arī fakts, ka šis būs dubultposms. Tas nozīmē, ka mums būs daudz braucienu un trasē pavadīsim daudz laiku.”

Tomēr galvenais iemesls startam ar pasaules rallijkrosa automašīnu “ir labākā sagatavošanās autosporta sacensībām, ar kurām es nodarbojos. 600 zirgspēku un 1000 ņūtonmetru padara tās par ātrākajām mašīnām, ar kurām braukt un uzturēt sevi labā sportiskā kondīcijā”.

“Darīšu visu, kas ir manos spēkos, lai Rīgā izcīnītu uzvarētāja kausu . Mums būs divas izdevības šajā nedēļas nogalē, lai sasniegtu šo rezultātu,” piebilst rallijkrosa leģenda

Vācu komanda šogad demonstrējusi atzīstamu sniegumu. Sezonas pirmajos posmos Zviedrijā un Francijā Timo Šneiders cīkstējās par goda pjedestālu, bet komandas izveidotājs Renē Minnihs Lojakas trasē izcīnīja uzvaru Eiropas čempionāta posmā.

Jau ziņots, ka divos Rīgas posmos bez zviedru brāļiem Timija un Kevina Hanseniem, kuri ir čempionāta kopvērtējuma līderi un startēs ar Peugeot 208″ automašīnām”, te brauks arī ungārs Kristians Sabo un soms Niklass Grenholms (abi ar “Hyundai i20)”), kā arī vēl viens zviedrs – pašreizējas pasaules čempions Juhans Kristofešsons (“Audi S1”) un citi spēcīgi braucēji.

Pēc trim posmiem līderis ar 85 punktiem ir Timijs Hansens, bet desmit punktus no viņa atpaliek Kevins Hansens. Trešajā pozīcijā ar 58 izcīnītiem punktiem ierindojas ungārs Kristians Sabo. Savukārt iepriekšējās sezonas čempionam Juhanam Kristofešsonam (“Audi S1”) ir 57 punkti, bet nīderlandietim Kevinam Abringam – 55 punkti.

Tikmēr FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta RX1 ieskaites klases posmā sezonas līderiem uz starta pievienosies arī divi latviešu piloti – Baumanis (“Škoda Fabia”) no “ESMotorsport” komandas, kurš šogad piedalīsies visos Eiropas čempionāta posmos, kā arī Edijs Ošs (“Škoda Fabia”), kuram dalība Rīgas posmā šogad plānota kā vienīgais starts Eiropas meistarsacīkšu RX1 ieskaitē.

Tikmēr FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta RX1 ieskaites klases posmā uz starta stāsies 23 piloti.

Kopvērtējumā vadībā pēc diviem posmiem ar 43 punktiem ir norvēģis Tomass Brintesons (“Volkswagen Polo”). Ar 41 punktu seko Renē Minnihs (“Seat Ibiza”), bet 39 punktus sakrājis francūzis Žans Baptists Dibors (“Peugeot 208”).

Pasaules čempionāta vērtējumā Rīgā būs ceturtais un piektais posms, bet Eiropas meistarsacīkstēs – trešais un ceturtais posms.

0 Komentāru