Ferrari pagarina līgumu ar Raikonenu

Pievienot komentāru
Ferrari pagarina līgumu ar Raikonenu
Foto: AFP/LETA

Pirmās Formulas komanda Ferrari piektdien pārtrauca mēnešiem ilgušas spekulācijas, pagarinot līgumu uz nākamo gadu ar somu pilotu Kimi Raikonenu.

F1 pasaules čempionātā Raikonens debitēja 2001.gadā, kad pārstāvēja Sauber vienību. Nākamajā gadā soms pievienojās McLaren komandai, ar kuru savā trešajā sezonā izcīnīja otro vietu čempionātā.

Pēc piecu gadu braukšanas britu vienībā Raikonens 2007.gadā pievienojās Ferrari, ar kuru jau pirmajā kopējā sezonā izcīnīja čempiona titulu.

Pēc trim gadiem soms uz laiku atstāja F1, bet 2012.gadā pievienojās Lotus vienībai, bet 2014.gadā atkal kļuva par Ferrari pilotu.

Oktobrī somu pilotam paliks 37 gadi. Kopš atgriešanās Ferrari komandā Raikonens nav spējis uzvarēt nevienās sacīkstēs.

”Vienmēr esmu teicis, ka es šeit nebūtu, ja es to nebaudītu vai nespētu braukt, darot to par 100%”, komandas paziņojumā citēts Reikenens.

”Ja man nebūtu motivācijas, es šeit netērētu savu un komandas laiku. Vienmēr esmu teicis, ka Ferrari būs mana pēdējā komanda, un tā tas ir joprojām”, piebilda somu pilots.

Šajā nedēļas nogalē F1 čempionāta sezonas desmitais posms risināsies Silverstounas trasē Lielbritānijā.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc deviņiem posmiem līderis ar 153 punktiem joprojām ir vācietis Niko Rosbergs, bet viņa komandas biedrs Mercedes rindās brits Lūiss Hamiltons seko ar 142 punktiem.

Savukārt pa 96 punktiem ir abiem Ferrari braucējiem Raikonenam un vācietim Sebastianam Fetelam.

Konstruktora kausa līderpozīcijā ar 295 punktiem ir Mercedes komanda, tai ar 192 punktiem seko Ferrari, bet Red Bull piloti savākuši 168 punktus.