F1 vienojas par nākamās sezonas budžeta griestiem

Pievienot komentāru
F1 vienojas par nākamās sezonas budžeta griestiem
REUTERS/SCANPIX

Pirmās Formulas organizatori pirmdien nolēmuši, ka nākamās sezonas komandu budžetu griesti būs 145 miljoni ASV dolāru (133 miljoni eiro), vēsta F1 inženieris Ross Brauns.

Brauns sarunā ar “Sky Sports” norādīja, ka sarunās ar Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) un komandu pārstāvjiem izdevies arī vienoties par mazāku naudas balvu apmēru. F1 amatpersona norādīja, ka šajā sakarā šī gada nogalē tiks noslēgts jauns komerciālās vienošanās līgums.

“Budžeta griestu noteikšanas mērķis ir radīt lielāku konkurenci F1 seriālā. Šobrīd F1 svarīgākais ir saglabāt savu ilgtspēju, kā arī ekonomisko stabilitāti,” teica Brauns. “Šīs prioritātes attiecināmas gan uz lielajām, gan mazajām komandām.”

F1 iepriekš vairākkārt pagarināja attīstības darbu liegumu, kas paredz, ka vienības šajā laika periodā nedrīkst strādāt pie savu bolīdu uzlabošanas un sagatavošanas.

Sākotnēji budžeta griesti tika noteikti 175 miljonu dolāru (160 miljonu eiro) apmērā, bet vēlāk vairākas komandas aicināja tos samazināt līdz 100 miljoniem ASV dolāru (91,7 miljoniem eiro). Čempionāta vecākā un pieredzes bagātākā komanda “Ferrari” norādīja, ka neatbalstīs algu griestu samazināšanu zem 145 miljoniem dolāru.

Budžeta griesti gan neietekmēšot braucēju algas. Seškārtējais pasaules čempions Lūiss Hamiltons šobrīd pelna 35 miljonus dolāru (32,1 miljonu eiro) gadā.

“Sarunas sākām ar 175 miljoniem, bet pasaulē valdošās situācijas dēļ spējām vienoties par 145 miljoniem. Redzēsim, cik vēl zemāk turpmākajos gados spēsim nolaist šo latiņu,” piebilda Brauns.

Viņš arī mierināja, ka bolīdi ar jaunajiem drošības risinājumiem trasē būs redzami 2022.gadā, lai arī vairākas komandas centušās šo procesu atlikt vēl par gadu.

“Iniciatīvu, kuru esam aizsākuši, veicam ar mērķi padarīt šo sportu izdevīgāku sarežģītības ziņā. Šā brīža mašīnas ir gana sarežģītas, bet, jo vairāk tajās ieguldi, jo ātrāk tās brauc. Mums ir jārisina šī situācija, lai nauda nebūtu vienīgais aspekts, kad runājam par sāncensību.”

F1 sacensību rīkotāji vairākkārt pauduši, ka šosezon plāno aizvadīt 15 – 18 posmus. Sezonas sākums pagaidām plānots 5.jūlijā Austrijā. Kopumā šosezon bija iecerēti 22 posmi.