F1 pārceļ jūnijā gaidāmo Azerbaidžānas “Grand Prix”

Pievienot komentāru
F1 pārceļ jūnijā gaidāmo Azerbaidžānas “Grand Prix”
REUTERS/SCANPIX

Pirmās formulas organizatori pirmdien paziņoja, ka šosezon paredzētajā laikā nenotiks Azerbaidžānas “Grand Prix” posms, kas ir jau astotās atceltās sacīkstes šosezon.

F1 organizatori pēc pārtrauktā sākuma pirmdien paziņoja, ka nu jau atceltajiem septiņiem posmiem pievienojies arī 7. jūnijā gaidāmais Azerbaidžānas posms.

“Sastrādāsimies ar F1, lai mēģinātu atrast jaunu sacensību norises datumu,” teikts posma organizatoru paziņojumā.

Līdz ar Azerbaidžānas posma atcelšanu pašlaik, kā pirmais posms 14. jūnijā paredzēts Kanādas “Grand Prix”. Tomēr arī šī posma norisi tam paredzētajā laikā māc liela šaubu ēna, jo tieši kanādieši bija tie, kuri pirmie paziņoja par savu sportistu nepiedalīšanos Tokijas olimpiskajās spēlēs, ja tā notiks šogad.

Līdz šim jau atcelti Austrālijas un Monako posmi, bet vēl pārcelti ir Bahreinas, Nīderlandes, Spānijas, Vjetnamas un Ķīnas posmi.

Pēc Kanādas “Grand Prix” nākamais posms 26. – 28. jūnijā ir paredzēts Francijā.

F1 bija viens no pirmajiem sporta veidiem, kas ļoti cieta no “Covid-19” vīrusa straujās izplatības. Saslimšanas gadījumi tika noteikti “McLaren” un “Haas” komandās, taču sasirgušo personu veselības stāvoklis tiek raksturots kā stabils.

Pērn par seškārtējo pasaules čempionu kļuva “Mercedes” pilots Lūiss Hamiltons, kuram šosezon ir iespēja atkārtot Mihaēla Šūmahera iespēto – septiņi tituli.

Šīs sezonas pēdējais posms paredzēts novembra beigās Abū Dabī.