F1 leģendai un vienam no “Mercedes” komandas vadītājiem Laudam veikta plaušu transplatācija

0 Komentāru
F1 leģendai un vienam no “Mercedes” komandas vadītājiem Laudam veikta plaušu transplatācija
AP/SCANPIX

F1 trīskārtējam pasaules čempionam un vienam no “Mercedes” komandas vadītājiem Nikijam Laudam ceturtdien Vīnē tika veikta plaušu transplantācijas operācija.

69 gadus vecā Laudas veselības stāvoklis pasliktinājās atvaļinājuma laikā Ibizā, Spānijā, un viņš bija spiests atgriezties Vīnē. Ceturtdien Vīnes AKH slimnīcā Valtera Klepetko un Konrāda Hocenekera vadībā Laudam tika veikta plaušu transplantācijas operācija. Slimnīcas pārstāvji ziņo, ka operācija noritējusi veiksmīgi.

Laudam jau iepriekš veiktas orgānu transplantācijas – 1997. un 2005.gadā viņam pārstādīja nieres.

1976.gadā Vācijas “Grand Prix” laikā Nikijs Lauda piedzīvoja smagu avāriju, kurā viņš tika iesprostots savā degošajā “Ferrari”. Austrieša dzīvību izglāba F1 piloti un kolēģi Arturo Mercario, Brets Langers, Gajs Edvards un Haralds Ertls. Tomēr Lauda guva nopietnus apdegumus un ieelpotās toksiskās gāzes izraisīja bojājumus braucēja plaušās. Daļa no Laudas karjeras, ieskaitot šos notikumus, atainota filmā ”Rush”.

Leģendārais austriešu pilots par F-1 čempionu kļuva 1975.,1977. un 1984.gadā.

Šobrīd Lauda ir viens no “Mercedes” komandas vadītājiem, kuram bija galvenā loma Luisa Hamiltona pārejai no “McLaren” uz “Mercedes” komandu.

0 Komentāru