F1 braucēju Reikenenu arī Itālijas “Grand Prix” aizvietos polis Kubica

0 Komentāru
F1 braucēju Reikenenu arī Itālijas “Grand Prix” aizvietos polis Kubica
ZUMAPRESS/SCANPIX

“Alfa Romeo” komandas Somijas pilotu Kimi Reikenenu, kuram noteikta saslimšana ar Covid-19, arī nākamajā Pirmās formulas čempionāta posmā Moncas trasē Itālijā aizstās polis Roberts Kubica, vēstīts F1 sacensību tīmekļa vietnē.

“”Alfa Romeo” var apstiprināt, ka komandas rezerves pilots Kubica šīs nedēļas nogalē notiekošajā Itālijas “Grand Prix” turpinās aizstāt Reikenenu,” teikts komandas paziņojumā.

“Reikenens pēc pozitīva Covid-19 testa izlaida pagājušās nedēļas sacīkstes Zandvortā, un viņam vēl nav atļauts atgriezties sacīkstēs. Saskaņā ar veselības aizsardzības iestāžu prasībām viņš joprojām atrodas karantīnā savās mājās,” skaidrots komandas paziņojumā.

Jau ziņots, ka par Reikenena veselības stāvokli “Alfa Romeo” paziņoja dažas stundas pirms Nīderlandes “Grand Prix” sestdienas trešās treniņu sesijas.

Viņa vietu “Alfa Romeo” bolīdā ieņēma 36 gadus vecais polis Kubica, kurš savā F1 braucēja karjerā 2008.gadā svinēja uzvaru Kanādas “Grand Prix”.

Polis “Alfa Romeo” krāsās brauks arī šīs nedēļas nogalē. Nīderlandes “Grand Prix” viņš finišēja 15.vietā par spīti tam, ka nepiedalījās treniņbraucienos.

Pagājušajā nedēļā Reikenens paziņoja, ka pēc šīs sezonas liks punktu savai F1 karjerai.

Lai Reikenens varētu atgriezties pie komandas, viņam sākotnēji jāsagaida negatīvs Covid-19 testa rezultāts.

Piektdien Moncas trasē notiks kvalifikācijas sacensības, sestdien norisināsies sprinta kvalifikācija, bet svētdien gaidāma Itālijas “Lielās balvas” izcīņa.

Pēc 13 posmiem kopvērtējuma līderis ar 224,5 punktiem ir nīderlandietis Makss Verstapens (“Red Bull”), kurš par trīs punktiem apsteidz britu Lūisu Hamiltonu no “Mercedes” komandas. Trešais ar 123 punktiem ir viņa komandas biedrs soms Valteri Botass.

2020.gadā jau septīto F1 titulu karjerā un ceturto pēc kārtas ieguva brits Lūiss Hamiltons no “Mercedes”. Iepriekš septiņreiz uzvarēt izdevies vienīgi leģendārajam vācu braucējam Mihaelam Šūmaheram. Tāpat “Mercedes” komanda izcīnīja septīto Konstruktora kausu pēc kārtas.

Šosezon sākotnēji bija plānots aizvadīt rekordlielu sacīkšu skaitu (23), bet augusta nogalē noskaidrojās, ka Japānā tomēr nenotiks plānotais posms. Šī iemesla dēļ šosezon tiks aizvadīti 22 F1 posmi.

0 Komentāru