F1 atliek vēl trīs posmus, pārbīdot teorētisko sezonas startu uz jūniju

Pievienot komentāru
F1 atliek vēl trīs posmus, pārbīdot teorētisko sezonas startu uz jūniju
REUTERS/SCANPIX

Pirmās formulas (F1) sacīkstes Nīderlandē, Spānijā un Monako maijā ir atliktas uz vēlāku laiku, ceturtdien paziņoja Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA), koronavīrusa uzliesmojuma dēļ atlikto sacīkšu skaitu palielinot līdz septiņām.

Jau ziņots, ka 12. martā FIA atcēla Austrālijas, Bahreinas un Vjetnamas “Grand Prix” sacensības. Jau iepriekš tika atcelts arī posms Ķīnā.

“Sakarā ar “Covid-19″ situācijas mainīgo raksturu visā pasaulē FIA, F-1 un visu trīs posmu rīkotāji, nodrošinot veselību un drošību personālam, čempionāta dalībniekiem un līdzjutējiem, kas joprojām ir mūsu galvenais uzdevums, ir pieņēmuši lēmumu pārcelt posmu norisi,” sacīja FIA pārstāvis.

Bija paredzēts, ka Nīderlandes “Grand Prix” notiks Zandvortā 3. maijā, Spānijas sacensības Barselonā – nedēļu vēlāk un Monako “Grand Prix” – 24. maijā.

“FIA un F-1 plāno sākt 2020. gada čempionāta sezonu pēc maija, tiklīdz tas būs droši izdarāms, pastāvīgi sekojot līdzi notiekošajam “Covid-19″ frontē,” teikts paziņojumā.

Tagad agrākais sezonas sākums varētu būt 7. jūnijs un sacīkstes Azerbaidžānā. Tikmēr tiek meklēti iespējamie alternatīvie datumus atliktajām sacīkstēm.