F-1 noraida ”Ferrari” prasību un atstāj spēkā piešķirto sodu Kanādas ”Grand Prix” sacīkstēs

Pievienot komentāru
F-1 noraida ”Ferrari” prasību un atstāj spēkā piešķirto sodu Kanādas ”Grand Prix” sacīkstēs
AFP/SCANPIX

Pirmās formulas (F-1) sacīkšu tiesneši Francijas “Grand Prix” sacensību treniņu braucienu laikā, izskatot “Ferrari” komandas pilota Sebastjana Fetela manevru Kanādas Lielās balvas izcīņā, lēmuši, ka piešķirtais sods paliek spēkā, un Lūiss Hamiltons ir šo sacīkšu uzvarētājs.

Kanādas Lielās balvas izcīņā pirmais finiša līniju šķērsoja vācietis Fetels no “Ferrari”, tomēr viņam tika piešķirts piecu sekunžu sods par bīstamu braukšanu pēc tam, kad viņš atgriezās trasē pēc nelielas formulas nesavaldīšanas, piebraucot tieši priekšā Lūisam Hamiltonam. Brits aizpagājušajā svētdienā finišēja uzreiz aiz Fetela, bet pēc soda piešķiršanas tieši viņš tika kronēts par Kanādas Lielās balvas ieguvēju, kamēr Vācijas braucējam bija jāsamierinās ar otro vietu.

“Ferrari” komanda gan iepriekš vēstīja, ka tās rīcībā ir jauni un pārliecinoši pierādījumi, tomēr F-1 tiesneši gan tā nedomāja. Līdz ar to “Ferrari” piloti ne reizi šosezon vēl nav kāpuši uz augstākā pjedestāla pakāpiena.

Čempionāta kopvērtējuma līderis Hamiltons septiņos posmos iekrājis 162 punktus, kamēr otrais ar 133 punktiem ir otrs “Mercedes” pilots Valteri Botass no Somijas. Tālāk ar 100 punktiem seko Fetels.

“Mercedes” komanda no sezonas septiņiem posmiem ir uzvarējusi sešos un izcīnījusi piecas dubultuzvaras, tādējādi šo sezonu iesākot ar izteiktu dominanci F-1.