Dzanardi veselības stāvoklis būtiski uzlabojies

Pievienot komentāru
Dzanardi veselības stāvoklis būtiski uzlabojies
INSTAGRAM

Bijušā F1 braucēja un paralimpiskā čempiona Aleksa Dzanardi veselības stāvoklis ir būtiski uzlabojies, trešdien paziņoja viņu ārstējošā Milānas slimnīca.

53 gadus vecais itālis 19.jūnijā ar savu trīsriteņu braucamo piedalījās braucienā no Pjencas uz Sankviriko d’Orču. Viņš sadūrās ar pretimbraucošu kravas automašīnu un guva smagas galvas traumas.

Turpmākajās nedēļās viņam tika veiktas trīs galvas operācijas. Pirms mēneša viņš tika pārvests uz specializētu neiroloģiskās rehabilitācijas centru, taču dažas dienas vēlāk atkal nonāca intensīvās terapijas nodaļā, un viņam tika veikta vēl viena galvas operācija.

“Pacients uz ārstēšanu reaģējis ar nozīmīgiem klīniskiem uzlabojumiem,” teikts slimnīcas paziņojumā.

Dzanardi vairs neatrodas intensīvās terapijas nodaļā un viņa aprūpe tiek turpināta citā nodaļā.

Dzanardi sportā slavu iemantojis ar savu neatlaidību un pašaizliedzību. 2001.gada 15.septembrī CART sērijas sacensībās Vācijā Dzanardi mašīnā, kas devās ārā no boksiem, apmēram ar 320 kilometru stundā lielu ātrumu ietriecās Aleksa Taljāni auto. Taljāni avārijā neguva nopietnus savainojumus, taču Dzanardi dzīvība vairākas dienas bija apdraudēta. Ārstiem izdevās glābt viņa dzīvību, tomēr Dzanardi zaudēja abas kājas. Viņš karjeras laikā kļuva par divkārtēju CART čempionu.

Jau nākamajā gadā pēc avārijas viņš bija atpakaļ trasē un 2007.gadā pievērsās parasportam. Itālis pēdējās divās paralimpiskajaš spēlēs izcīnījis četras zelta un divas sudraba medaļas sacensībās ratiņkrēslā, un mērķēja arī uz Tokijas paralimpiskajām spēlēm. Viņš ir arī divpadsmitkārtējs pasaules čempions.

Laika posmā starp 1991. un 1999.gadu Dzanardi piedalījās 41 Pirmās formulas pasaules čempionāta sacīkstē, pārstāvot “Jordan”, “Minardi”, “Lotus” un “Williams” komandas.