Dominējošā “Peugeot” pametīs slaveno “Dakaras rallijreidu”

0 Komentāru
Dominējošā “Peugeot” pametīs slaveno “Dakaras rallijreidu”
Šogad "Peugeot" braucēji "Dakaras" rallijreidā aizņēma visu goda pjedestālu. (Foto: REUTERS/LETA)

Francijas autobūves kompānija “Peugeot” pēc nākamā gada sacensībām pametīs slaveno “Dakaras rallijreidu”.

Tieši “Peugeot” vieglo automobiļu klasē ir iepriekšējo divu “Dakaras rallijreidu” uzvarētāja, divas trofejas izcīnot Francijas autosporta leģendai Stefanam Peteranselam. Tāpat komandā brauc tādas zvaigznes kā Sebastjans Lēbs un Sirils Deprē. “Tā kā nākamajā gadā būs mūsu beidzamā dalība “Dakaras rallijreidā”, gribam to noslēgt uz augstas nots,” sacīja “Peugeot Sport” direktors Buno Famins.

Šogad “Peugeot” braucēji “Dakaras rallijreidā” aizņēma visu goda pjedestālu. “Peugeot” slavenajā rallijreidā atgriezās 2015. gadā. Tās automašīnas dominēja šajās sacensībās astoņdesmito gadu beigās, triumfējot tajās no 1987. līdz 1990. gadam.

Par aiziešanu no rallijreida Francijas autobūves kompānija paziņoja 1990. gadā, bet pirms trim gadiem paziņoja par atgriešanos. Slavenais rallijreids no 1979. līdz 2007. gadam 29 reizes norisinājās Āfrikā, bet 2008. gadā tas drošības iemeslu dēļ tika atcelts, savukārt jau nākamajā gadā tas tika aizvadīts Dienvidamerikā, kur sacensības notiek joprojām. Nākamā gada “Dakaras rallijreids” sāksies 6. janvārī.

0 Komentāru