Autors: Mareks Žolnerovičs

Komentāri
Calko izcīna ceturto vietu spēcīgākajā LMP2 klasē
Autors: ARC Bratislava

Viens no Latvijas labākajiem autosportistiem Konstantīns Calko sestdien Taizemē izcīnīja ceturto vietu Lemānas Āzijas seriāla trešajā posmā spēcīgākajā LMP2 klasē.

Arī trešajā posmā dubultuzvaru izcīnīja pazīstamā aktiera Džekija Čana vadītā komandas “DC Racing x Jota Sport” automašīnas, bet trešajā pozīcijā bija BBT komanda.

Pirms tam piektdien notikušajā kvalifikācijā Calko pārstāvētā “ARC Bratislava” vienība ierindojās ceturtajā vietā. Šajā nedēļas nogalē debiju “ARC Bratislava” komandas sastāvā piedzīvoja kolumbiešu braucējs Gustavo Jasamans.
Kopvērtējumā “ARC Bratislava” gan noslīdējusi uz ceturto vietu.

Šī sacensību seriāls noslēgsies 4.februārī Malaizijā.

Pirmajā posmā Ķīnā “ARC Bratislava” komanda bija trešā, bet otrajā etapā Japānā ierindojās ceturtajā pozīcijā.
Pagājušajā ziemas sezonā Calko duetā ar austrālieti Nīlu Mastonu un Darenu Bērku no Lielbritānijas guva ceturto vietu LMP3 klases kopvērtējumā, kas beigās ļāva tikt pie ceļazīmes uz Lemānas 24 stundu sacīkstēm. Calko kļuva par pirmo Latvijas sportistu vēsturē, kurš braucis slavenajās Lemānas autosacīkstēs, kur viņa komanda apsteidza trīs finišējušās automašīnas un ieņēma 45.vietu.

Lemānas Āzijas sacensību seriāls tiek aizvadīts kopš 2009.gadā. Savukārt Calko 2015.gadā sacentās Lemānas Eiropas seriālā (ELMS).

Tāpat 2013.gadā Calko izcīnīja otro vietu “Radical Masters” Eiropas seriāla “Masters” klasē, bet sezonas izskaņā debitēja pasaules salonautomobiļu čempionātā (WTCC), aizvadot sacensības Makao trasē. Pēc tam decembrī viņš Portugālē aizvadīja testu braucienus ar “Audi R8 LMS Ultra” sacīkšu auto, ar kādu tiek startēts pazīstamajā FIA GT čempionātā.

Arī 2014.gadā Latvijas pārstāvis startēja “Masters” klasē, taču nebrauca viens, bet kopā ar mazāk pieredzējušo spāni Hesusu Fusteru Plieho. Tā kā sezonas galvenais uzdevums bija progresa iegūšana, nevis čempionu tituls, ar augstiem rezultātiem sportisti neizcēlās.

Pirms tam Calko 2012.gadā kļuva par čempionu “Radical Masters” sērijas sacīkstēs “Supersport” klasē, kā arī par pasaules vicečempionu kartingā.

Lasi vēl