Botass pēc sezonas beigām pametīs “Mercedes” komandu un turpmākos gadus pārstāvēs “Alfa Romeo”

0 Komentāru
Botass pēc sezonas beigām pametīs “Mercedes” komandu un turpmākos gadus pārstāvēs “Alfa Romeo”
AP/SCANPIX

Pirmās formulas pilots Valteri Botass pēc šīs sezonas atstās savu līdzšinējo komandu “Mercedes” un no nākamās sezonas vairākus gadus pārstāvēs “Alfa Romeo” krāsas.

“Manā sacīkšu braucēja karjeras grāmatā tiek pāršķirta jauna lappuse. Ar prieku var paziņot, ko no 2022.gada būšu “Alfa Romeo” pilots,” savos sociālajos tīklos paziņojumu izplatīja Botass.

Neviena no pusēm neatklāj līguma detaļas, bet zināms, ka Botass “Alfa Romeo” pārstāvēs ilgāk nekā tikai vienu sezonu.

32 gadus vecais pilots pēdējās piecas sezonas pārstāvēja “Mercedes”, kuras izteikts pirmais numurs ir Luiss Hamiltons. Botass šajos gados uzvarējis deviņos “Grand Prix” un izcīnījis 17 “pole position”. “Mercedes” komandā Botass aizvadīja 92 sacīkstes.

Pēdējo uzvaru Botass F1 seriālā svinēja pērn Krievijā. Sezonas kopvērtējumā Botass divreiz izcīnījis otro vietu.

Pēc šīs sezonas F1 seriālā vairs nebūs redzams pieredzes bagātais soms Kimi Reikenens, kurš šosezon pārstāv tieši “Alfa Romeo”.

Tikmēr “Mercedes” komandā par Hamiltona jauno komandas biedru varētu kļūt “Williams” pilots Džordžs Rasels. Viņš pagājušajā sezonā reizi aizvietoja Hamiltonu “Mercedes” bolīdā, jo brits bija inficējies ar Covid-19.

Rasels “Williams” komandā brauc jau pēdējos trīs gadus.

Pēc 13 posmiem kopvērtējuma līderis ar 224,5 punktiem ir nīderlandietis Makss Verstapens, kurš par trīs punktiem apsteidz Hamiltonu. Trešais ar 123 punktiem ir Botass, bet 114 punktus iekrājis brits Lendo Noriss, kamēr 108 punkti ir Serhio Peresam no Meksikas.
0 Komentāru