Botass izcīna pirmo uzvaru sezonā; Verstapens atgriežas līderpozīcijā

IMAGO IMAGES / SCANPIX

“Mercedes” pilots Valteri Botass svētdien izcīnīja uzvaru Pirmās formulas pasaules čempionāta sezonas 16.posmā – Turcijas “Grand Prix” -, pēc kura kopvērtējuma līderpozīcijā atgriezās “Red Bull” braucējs Makss Verstapens. Botass izcīnīja pirmo uzvaru 2021.gada sezonā.

Sestdien kvalifikācijā uzvarēja viņa komandas biedrs Luiss Hamiltons, taču titulētajam britu pilotam par dzinēja sastāvdaļu maiņu tika piemērots desmit starta vietu sods. Tādējādi sacīksti no pirmās pozīcijas sāka Botass, kurš startā noturēja līderpozīciju.

Mitrajos laikapstākļos teju visu piloti izvēlējās braukt ar vidējām riepām un lielu lomu spēlēja arī pitstopu stratēģija. No vadošajiem pilotiem pirmais boksos devās Verstapens 36.apļa beigās.

Sacīkstēs slapjās trasēs riepu maiņa nav obligāta un vienīgais pie šīs taktikas pieturējās Estebans Okons (“Alpine”). Ilgstoši bez riepu maiņas brauca arī Hamiltons un Šarls Leklērs (“Ferrari”), tomēr, tuvojoties brauciena beigām, abi devās boksos pēc svaigām riepām. Hamiltons gan nebija īpaši apmierināts ar savas komandas lēmumu.

Botass svinēja pārliecinošu uzvaru, otrais finišēja Verstapens, bet 11 vietu kāpumu veica viņa komandas biedrs Serhio Peress. Aiz pirmā trijnieka sekoja Leklērs, tālāk bija Hamiltons, bet pirmo sešinieku noslēdza Pjērs Gaslī (“AlphaTauri”). Septītais bija Lendo Noriss (“McLaren”), astotais finišēja Karloss Sainss juniors (“Ferrari”), devītais bija Lenss Strols (“Aston Martin”), bet kā pēdējais pie punkta tika Okons.

Pēc 16 posmiem kopvērtējuma pirmajā vietā ar 262,5 punktiem ir Verstapens, kurš par sešiem punktiem apsteidz Hamiltonu, bet pārliecinoši trešais ar 177 punktiem ir Botass. Ceturtajā vietā ar 145 punktiem ir Noriss, bet desmit punktus mazāk iekrājis Peress.

Jaunākie sporta video

TEKSTA VIDEO TIEŠRAIDE: KHL. Rīgas ”Dinamo” – ” Metallurg”

Rīgas ”Dinamo” "bullīšu" sērijā piekāpjas titulētajam KHL grandam “Metallurg”

TEKSTA VIDEO TIEŠRAIDE: IBF titula cīņa. Mairis Briedis pret Arturu Mannu

Karsums: Ir labi, tas, ka mums ir raksturs. Mēs nepadodamies. Spēlējam līdz galam

Mairis Briedis pārliecinoši sakauj Mannu un nosargā savu IBF pasaules čempiona titulu

Mairis Briedis: Mega liels paldies visiem līdzjutējiem, latviešu enerģija nāks man līdzi

Zauerlands: Brieža nākamā cīņā varētu būt ar IBF pretendentu Opetaiju vai WBO čempionu Okoliju

TEKSTA VIDEO TIEŠRAIDE: KHL. Rīgas ”Dinamo” – ”Neftekhimik”

Ir trešā uzvara pēc kārtas! Rīgas “Dinamo” pagarinājumā apspēlē Indraša ”Vityaz”