Komentāri
Bijušais “MotoGP” čempions Heidens pēc smagas avārijas atrodas ļoti kritiskā stāvoklī
Foto: AFP/EPA/LETA

Kādreizējam pasaules motošosejas čempionāta prestižākās klases “MotoGP” uzvarētājam Nikijam Heidenam no ASV pēc trešdien piedzīvotā incidenta uz ceļa ir “ļoti nopietni smadzeņu bojājumi”, ceturtdien paziņoja slimnīca, kas rūpējas par sportistu.

35 gadus vecais Heidens trešdien Itālijas pilsētā Rimini kopā ar draugiem devās velosipēdu izbraucienā, bijušajam motosportistam uz ceļa saduroties ar automašīnu, kā rezultātā viņš guvis nopietnas galvas un krūškurvja traumas. Kā paziņojumā pauda slimnīca, Heidena stāvoklis saglabājas ļoti nopietns. Viņš joprojām ir intensīvajā terapijā un “guvis smagu politraumu, kas izraisījusi ļoti nopietnus smadzeņu bojājumus”.

Foto: EPA/LETA

Iepriekš tika pausts, ka sportista veselības stāvoklis ir pārāk smags, lai varētu operēt galvaskausu. Sociālajos tīklos iepriekš publicētās fotogrāfijas liecināja, ka automašīnai ir pamatīgi sadauzīts priekšējais stikls un ievērojami cietis arī Heidena velosipēds.

Foto: EPA/LETA

Heidens pašlaik startē pasaules superbaiku čempionātā, pārstāvot “Honda” vienību. Par “MotoGP” karjeras beigām Heidens pavēstīja 2015. gadā, bet par pasaules čempionu viņš kļuva 2006. gadā, lai gan sezonas gaitā pamanījās izcīnīt tikai divas uzvaras.

Foto: EPA/LETA

Lasi vēl