Baumanis un Nitišs iekļūst World RX Biķernieku posma pusfinālā

Pievienot komentāru
Baumanis un Nitišs iekļūst World RX Biķernieku posma pusfinālā
Foto: RAIMONDS VOLONTS

Latvijas autosportists Jānis Baumanis un Reinis Nitišs svētdien iekļuva Biķernieku kompleksajā sporta bāzē notiekošā pasaules čempionāta rallijkrosā pusfinālā.

Pēc kvalifikācijā veiktām četrām kārtām labākais ar 175 punktiem bija zviedrs Jūhans Kristofersons, kamēr par četriem punktiem atpalika norvēģis Andreass Bakerūds. Pirmo trijnieku tikmēr noslēdza zviedrs Timijs Hansens. Savukārt Baumanis ar 146 punktiem bija septītais, bet Nitišs ar 135 punktiem ierindojās 11.pozīcijā. Pusfinālu sasniedza kvalifikācijas 12 labākie autobraucēji.

Baumanis noslēdzošajā – ceturtajā – kvalifikācijas kārtā startēja starp spēcīgākajiem braucējiem, bet starts viņam nepadevās, jo viņš bija pēdējais no pieciem braucējiem. Džokera aplī viņš nolēma doties trešajā aplī, bet latvietim savu vietu uzlabot tā arī neizdevās.

Tikmēr Nitišs kvalifikācijas ceturtajā kārtā savā braucienā iekārtojās otrajā vietā, bet džokera aplī latvietis devās pašās beigās, kas viņam maksāja vienu vietu, tāpēc viņš noslīdēja uz trešo pozīciju. Ceturtās kvalifikācijas summā Baumanis bija devītais, bet Nitišs ierindojās divas pozīcijas zemāk.

Savukārt pirms tam svētdien notikušajā trešajā kvalifikācijā Baumanim starts savā braucienā padevās ne visai veiksmīgs, turklāt viņš uzsita sāncensim pa aizmuguri, tādējādi izstumjot viņu no trases. Pirmo apli Latvijas sportists noslēdza kā līderis, turklāt šajā pozīcijā viņš turējās līdz pat beigām, tāpēc tieši noslēgumā viņš nolēma doties džokera aplī, kas viņam arī ļāva noturēt vadību.

Pēc Baumaņa brauciena pastāvēja bažas, ka viņa agresīvās braukšanas dēļ latvietis varētu tikt diskvalificēts, taču tiesneši šādu sodu nolēma nepiemērot.

Tā kā Rīgā šobrīd valda ļoti lietaini laikapstākļi, kvalifikācijā neiztika bez vairākām sadursmēm, jo trase ir ļoti slidena un uz tās izveidojušās lielas peļķes, it sevišķi trešās kvalifikācijas laikā.

Savukārt Nitišs savā trešās kārtas braucienā izvirzījās vadībā, turklāt latvietis brauca bez kļūdām, visu laiku turoties priekšā pasaules čempionāta kopvērtējuma līderim Matīasam Ēkstremam no Zviedrijas. Latvijas sportists džokera aplī nolēma doties savā noslēdzošajā aplī, kas viņam maksāja pirmo vietu, līdz ar to pašā noslēgumā zviedrs viņu apdzina, tāpēc mājinieks bija otrais.

Tiesa, trešā kvalifikācija Latvijas sportistiem bija diezgan veiksmīga, kas Baumanim tajā ļāva būt ceturtajam, bet Nitišs bija devītajā pozīcijā.

Izšķirošās cīņas SuperCar klasē – pusfināli un fināls – sāksies no plkst.15.

Tikmēr mazāk prestižajā RXLites klasē pēc četrām kvalifikācijas kārtām Mārtiņš Lapiņš bija devītais, kas viņam ļāva iekļūt pusfinālā. Pusfinālu šajā klasē sasniedzis arī zem Latvijas karoga startējošais krievs Vasīlijs Grjazins, kurš kvalifikācijā ieguva piekto vietu.

Tiesa pusfināls abiem zem Latvijas karoga startējošajiem sportistiem nebija sekmīgs. Abi startēja vienā braucienā, bet Lapiņš, paliekot ceturtais, bija uzreiz aiz finālā neiekļuvušajiem, kamēr Grjazins ierindojās piektajā pozīcijā.

Lasi vēl