Baumanis pasaules rallijkrosa čempionātu noslēdz devītajā vietā

0 Komentāru
Baumanis pasaules rallijkrosa čempionātu noslēdz devītajā vietā
Foto: Ieva Makare/ LETA

Latvijas rallijkrosa braucējs Jānis Baumanis no STARD komandas pasaules čempionātu noslēdzis devītajā vietā.

Baumanis svētdien nepārvarēja pusfinālu Dienvidāfrikas Republikā notiekošā pasaules čempionāta pēdējā – 12.posmā. Līdz ar to viņš kopvērtējumā pēc noslēdzošā posma ir devītajā vietā.

Baumanis sestdien pirmajā kvalifikācijā bija piektais, bet otrajā uzrādīja 11. ātrāko laiku. Savukārt svētdien trešajā kvalifikācijas braucienā viņš bija tikai 17.pozīcijā, kamēr ceturtajā finišēja astotais.

Kvalifikācijas summā Baumanim tas deva 135 punktus un devīto vietu, kas ļāva kvalificēties pusfinālam, kur iekļuva 12 ātrākie piloti.

Pusfinālā latvietis sešu dalībnieku konkurencē palika piektajā vietā, bet fināla sasniegšanai viņam bija nepieciešama iekļūšana labāko trijniekā.

Finālā uzvaru izcīnīja pašreizējais pasaules čempions Jūhans Kristofešsons no Zviedrijas, kurš šosezon guva 11 panākumos 12 posmos, aizvadot savu karjeras labāko sezonu.

Konkrētajā posmā aiz Kristofešsona otrajā vietā ierindojās viņa tautietis Matīass Ēkstrems, trešais palika franču leģendārais braucējs Sebastjans Lēbs, bet nākamajās trīs pozīcijās ierindojās vēl viens zviedrs Kevins Hansens, norvēģis Peters Sūlbergs un K.Hansena brālis Timijs Hansens.

Tikmēr RX2 klasē Reinis Nitišs no “Sports Racing Technologies” komandas sestdien pirmajos divos kvalifikācijas braucienos ieņēma devīto un 12.vietu, bet svētdien bija 14.un desmitajā pozīcijā, kas summā dod 97 punktus un 13.pozīciju. Nitišs līdz ar to neiekļuva pusfinālā.

Savukārt kvalifikāciju pārvarēja ar Latvijas licenci startējošais krievu pilots Vasīlijs Grjazins, kurš uzvarēja savā pusfināla braucienā un finālā izcīnīja trešo vietu.

Baumanis šīs sezonas čempionātu pabeidza ar 98 punktiem un devīto vietu, kamēr pārliecinošs līderis ar 341 punktu ir jau iepriekš titulu nodrošinājušais Kristofešsons, kuram ar 248 punktiem seko Ēkstrems, bet trešais ar 237 punktiem ir Andreass Bakerūds.

Tikmēr Nitišs šosezon triumfēja Eiropas čempionāta “SuperCar” klasē un pēdējā posmā piedalās RX2 klases sacensībās, kur kopvērtējumā piektais ir Grjazins.

Jau ziņots, ka arī nākamajā sezonā pasaules rallijkrosa čempionātā sportisti vienu no posmiem aizvadīs Latvijā.

0 Komentāru