Baumanis ieņem devīto, bet Nitišs 12.vietu PČ rallijkrosa etapā Vācijā

Komentāri
Baumanis ieņem devīto, bet Nitišs 12.vietu PČ rallijkrosa etapā Vācijā
Foto: FIAWORLDRALLYCROS.COM

Latvijas rallijkrosa braucēji Jānis Baumanis un Reinis Nitišs svētdien Vācijā notiekošā pasaules čempionāta (PČ) prestižās “SuperCar” klasē 11.posma sacensībās ieņēma attiecīgi devīto un 12.vietu.

Abi Latvijas sportisti sasniedza pusfinālu un Baumanis, kurš pārstāv STARD komandu, nebija tālu no tikšanas arī finālā, tomēr iekļūt starp sešiem labākajiem viņam neizdevās.

Savā pusfināla braucienā Baumanis pēc pirmā apļa bija trešais, tomēr vēlāk viņš ļoti sīvā cīņā zaudēja zviedram Timijam Hansenam, paliekot pirmais aiz fināla svītras.

Tikmēr Nitišs, kurš pārstāv EKS komandu, startējot vienā pusfinālā ar Baumani, īsti par cīņu finālā neiesaistījās, braucienā paliekot pēdējais – sestais.

Pēc sestdien veiktajiem diviem pirmajiem kvalifikācijas braucieniem Nitišs bija desmitais, bet Baumanis atradās 12.pozīcijā.

Savukārt svētdien trešajā kvalifikācijas braucienā Baumanis bija desmitais, bet Nitišs vienu vietu aiz viņa, uzvarot norvēģim Pēteram Sūlbergam, kurš tikai pirms divām nedēļām Rīgā notikušajā etapā, sadursmē ar Baumani, iedzīvojās atslēgas kaula un divu ribu lūzumā.

Vien pirmdien norvēģim tika veikta operācija, bet jau šajā nedēļas nogalē viņš devies uz starta.

Sūlbergs bija labākais arī ceturtajā kvalifikācijā, kurā teicami startēja arī Baumanis, ieņemot sesto vietu, kas viņam kopvērtējumā ļāva pakāpties uz devīto pozīciju. Tikmēr Nitišs pēdējā kvalifikācijā bija 11.vietā, tādu pat pozīciju ieņemot pēc kvalifikācijas, kas viņam arī ļāva tikt starp 12 pusfinālistiem. Sūlbergs pēc tam pārliecinoši uzvarēja arī savā pusfināla braucienā.

Baumanis pēc kvalifikācijas bija ticis pie 138, bet Nitišs 134 punktiem, kamēr līdera Sūlberga rēķinā tobrīd bija 181 punkts.

Pirms šī posma čempionāta kopvērtējumā līderis ar 271 punktu ir zviedrs Jūhans Kristofešsons (“PSRX Volkswagen Sweden”), kurš kļuvis konkurentiem neaizsniedzams. Viņam ar 209 punktiem seko komandas biedrs Sūlbergs, bet trešais ar 204 punktiem ir Nitiša komandas biedrs Matīass Ēkstrems.

Tikmēr Baumanis ar 77 punktiem ir 12.pozīcijā, kamēr Nitišs ar nopelnītiem 64 punktiem ieņem 14.vietu.

Savukārt komandu vērtējumā uzvaru nodrošinājusi “PSRX Volkswagen Sweden”.

Lasi vēl