Baumanis iekļūst DĀR posma pusfinālā, Nitišs sezonu noslēdz ar 18.vietu

0 Komentāru
Baumanis iekļūst DĀR posma pusfinālā, Nitišs sezonu noslēdz ar 18.vietu
Foto: REINISNITISS.COM

Jānis Baumanis no STARD vienības svētdien pasaules rallijkrosa čempionāta pēdējā posmā Dienvidāfrikas Republikā (DĀR) iekļuva pusfinālā prestižākajā “SuperCar” klasē, kamēr Reinis Nitišs no EKS komandas sezonu noslēdza ar 18.vietu.

DĀR trasē, kas piedzīvo debiju pasaules čempionātā rallijkrosā, Baumanis sestdien pirmajā kvalifikācijā kopsummā uzrādīja 12. ātrāko laiku, bet uzreiz aiz viņa bija Nitišs.

Līdz ar to otrajā kvalifikācijas braucienā abi latvieši startēja līdzās, Baumanim izcīnot drošu uzvaru, bet Nitišam finišējot pēdējam, piektajam, jo jau sākumā viņš sabojāja priekšējo kreiso riepu. Kopējā ieskaitē Baumanis otrajā kvalifikācijā uzrādīja ātrāko laiku, bet Nitišs bija 19.pozīcijā.

Reinis Nitišs
EKS pilots

”Šodien visi esam guvuši pirmos īstos iespaidus par jauno čempionāta trasi. Lai gan trase izdevusies interesanta un atvērta cīņām, mana sacensību diena Keiptaunā šodien ne tuvu nebija ideāla. Pirmajā braucienā abi ar komandas biedru Heikinenu zaudējām laiku iesaistoties savstarpējā kontaktcīņā, savukārt otrais brauciens nesa vēl sliktāku rezultātu – jau pirmajā aplī sabojāju priekšējo kreiso riepu un sagriezos, kamdēļ praktiski visus četrus apļus veicu ”klibojot uz trīs riteņiem”. Ceru, ka rītdiena nesīs pozitīvākas vēsmas un izdosies sezonu noslēgt uz pozitīva viļņa!”

Svētdien trešajā kvalifikācijā veiksmīgāk startēja Nitišs, kurš uzrādīja devīto ātrāko laiku, bet Baumanis bija 16.pozīcijā. Savukārt noslēdzošajā kvalifikācijas braucienā Baumanis bija 11., bet Nitišs uzrādīja 18. labāko rezultātu.

Pēc četriem kvalifikācijas braucieniem Baumanis ar 143 punktiem ieņem devīto vietu, bet Nitišs ar 116 punktiem palika 18.pozīcijā 21 sportista konkurencē un pusfinālu nesasniedza, jo tajā iekļuva 12 labākie braucēji.

Kvalifikācijā ar 175 punktiem uzvarēja zviedrs Jūhans Kristofešsons, kurš pirms mēneša Rīgā nodrošināja pasaules čempiona titulu. Otrais ar 172 punktiem bija viņa tautietis Timijs Hansens, bet trešais ar 151 punktu bija Nitiša komandas biedrs Matīass Ēkstrems.

Pusfināli un fināls norisināsies vēlāk svētdien.

Pirms sezonas noslēdzošā posma Kristofešsonam bija 286 punkti, kamēr ar 234 punktiem viņam seko komandas biedrs Peters Sūlbergs, bet trešais ar 233 punktiem bija zviedrs Matīass Ēkstrems.

Tikmēr J.Baumanis ar 88 punktiem ir 12.pozīcijā, kamēr Nitišs ar nopelnītu 71 punktu ieņem 14.vietu.

Savukārt komandu vērtējumā uzvaru nodrošinājusi Kristofešsona un Sūlberga pārstāvētā “PSRX Volkswagen Sweden”.

0 Komentāru