Baumanis: Esmu ļoti priecīgs par sasniegto rezultātu

0 Komentāru
Baumanis: Esmu ļoti priecīgs par sasniegto rezultātu
Foto: Ieva Makere/ LETA

Latvijas vadošais rallijkrosa pilots Jānis Baumanis ir ļoti priecīgs par sasniegto rezultātu Kanādā notikušajā pasaules čempionāta sezonas septītajā posmā.

Svētdien prestižākajā “SuperCar” klasē STARD vienības pilots Baumanis  pirmo reizi šosezon sasniedza finālu pasaules čempionāta posmā, kurā izcīnīja sesto vietu.

Uzvaru izcīnīja pašreizējais pasaules čempions Jūhans Kristofešsons no Zviedrijas, otrais palika viņa tautietis Timijs Hansens, bet trešo pozīciju ieņēma titulētais francūzis Sebastjans Lēbs. Ceturto vietu ieņēma vēl viens zviedrs Matīass Ēkstrems, bet piektais palika norvēģis Peters Sūlbergs.

Tāpat Baumanis ieguva “Supercharge” balvu, kas pienākas braucējam, kurš finālā uzrāda labāko starta reakciju.

“Jau pirms sezonas, kad ieraudzīju “Supercharge” balvu, teicu, ka noteikti vēlos to aizvest mājās,” pēc finālbraucienā sacīja Baumanis. “Septītajā posmā man arī izdevās to iegūt. Liels prieks, ka uzrādīju ātrāko startu un reakciju tieši finālā. To, ka veicu labāko startu nemaz nezināju līdz pat pēdējam brīdim, kad mani aizveda līdz goda pjedestālam. Prieks par komandas darbu un mašīnu, kas tika sagatavota, lai cīnītos pusfinālā un finālā. Šoreiz pietrūka pieredze, tādēļ strādāsim pie tā, lai turpmāk finālos varētu uzrādīt vēl labākus rezultātus.”

Sacensību četros kvalifikācijas braucienos Baumanis summā uzrādīja desmito labāko rezultātu, pusfinālā iekļūstot 12 pilotiem. Savukārt savā pusfināla braucienā viņš bija otrais, kas ļāva sasniegt finālu.

“Neizdevās uzrādīt pašu labāko sniegumu kvalifikācijās, it sevišķi pēdējā braucienā. Neraugoties uz to, temps bija labs un biju apmierināts, ka kvalifikāciju noslēdzām desmitajā vietā,” sacīja Latvijas autosportists. “Pusfinālā nekad neko nevar zināt un ar tādu mērķi arī devos uz braucienu. Pēc laba starta pirmais pagrieziens bija mierīgs, bet trešajā pagriezienā Kevins Hansens pieļāva kļūdu un “ielēca” man sānos. Turpināju cīņu, un izdevās ļoti veiksmīgs un precīzs džokera aplis. Pēc tam izdevās uz konkurentu kļūdu rēķina pakāpties līdz otrajai vietai. Pirms priekšpēdējā pagrieziena ļoti šaurā vietā Lēbs pieļāva kļūdu un aizšķērsoja man ceļu. Pēc sadursmes ar viņu trases atlikušajā daļā izkaroju otro vietu un finiša līniju šķērsoju pirms viņa. Tas ļāva finālā startēt no otrās rindas.”

Baumanis gan noteica, ka finālā viņš vēl nav gatavs cīnīties par augstām vietām. “Finālā ātrums šobrīd man vēl diezgan pamatīgi pietrūkst. Pēc pusfināla mašīna bija pārkarsusi un mums nebija iespējas to pienācīgi atdzesēt. Beidzot esam uz pjedestāla un ir izcīnīta “Supercharge” balva. Būtu gan vēlējušies iegūt pirmo, otro vai trešo vietu, tomēr ar pussoli esam uz pjedestāla. Esmu ļoti priecīgs par aizvadītajām sacensībām un uzrādīto rezultātu, jo nepieļāvu daudz kļūdas.”

0 Komentāru