Komentāri
Baumanis: Biķerniekos mierīgi varēju iekļūt finālā
Foto: LETA ()

Latvijas autosportists Jānis Baumanis svētdien būtu varējis bez lielām problēmām iekļūt Ceļu satiksmes drošības direkcijas Biķernieku kompleksajā sporta bāzē notikušā pasaules rallijkrosa čempionāta posma finālā, uzskata braucējs.

Jau ziņots, ka iepriekšējās nedēļas nogalē Biķerniekos pirmo reizi norisinājās pasaules rallijkrosa čempionāta posms, kurā gan nevienam no pašmāju sportistiem neizdevās sasniegt prestižākās klases SuperCar finālu, Reinim Nitišam un Baumanim apstājoties pusfinālā. Savukārt par sacensību uzvarētāju kļuva titulētais francūzis Sebastjans Lēbs, kuram tas pasaules rallijkrosa čempionātā bija pirmais panākums karjerā.

“Kopumā esmu ļoti priecīgs ar sasniegto rezultātu, it sevišķi šādās emocionālās mājas sacīkstēs, kad bija ļoti daudzi fanu. Uzvarēju trešo kvalifikāciju, un pēc tam bija fantastiskas ovācijas. Ja neņem vērā pusfinālu, kad tika bojāts stūres stienis, kas vēlāk arī nolūza, uzskatu, ka tika sasniegts ļoti labs rezultāts. Parādīju latviešu līdzjutējiem, kas ir rallijkross, ar kādu cīņassparu es braucu. Kaut ir nepadarīta darba sajūta, kopumā ir ļoti labi,” pozitīvi noskaņots pēc sacensībām bija Baumanis.

Foto

Pusfinālā Latvijas sportists azartiski cīnījās ar konkurentiem, taču pirmajā aplī viņu pievīla tehnika, kā rezultātā tika bojāts stūres stienis un no sacensībām nācās izstāties. Kvalifikācijā Baumanim gan veicās labi, jo viņš četru kārtu summā uzrādīja septīto rezultātu, turklāt vienā no braucieniem izcīnīja arī uzvaru, lai gan startā bija pēdējais. Tiesa, pēc pirmā līkuma viņš jau atradās līderpozīcijā.

“Rallijkrosā visādi brīnumi mēdz sanākt. Varbūt šoreiz arī nedaudz paveicās, ka startā automašīna “sagura”, bet pēc tam viss pakārtojās tā, ka varēju aizbraukt kā pirmais. Ir daudz jādomā, jāstrādā ar komandu, jāanalizē braucieni, visam apakšā ir liels darbs,” norādīja Baumanis.

“Pēdējā kvalifikācijā nebija labi regulējumi, bet tos, kādi bija pusfinālā, īsti nepaspēju sajust. Pirmajos līkumos likās, ka var braukt, bet drīz vien sapratu, ka stūres stienis ir salocīts, un pirmā apļa beigās tas nolūza,” uzsvēra Baumanis. “To arī var kamerā labi redzēt – stūre ir šķība, tramplīnā piezemējos, stūre paliek vaļīga un vairs nav saķeres. Šī problēma ir bijusi regulāri, šobrīd to īsti nevar novērst, jāgaida sezonas beigas, kad varēs taisīt spēcīgāku piekari.”

Tieši sezonas otrajā daļā Baumanim bijuši labāki rezultāti, un braucējs to skaidro ar pierašanu pie automašīnas.

“Vairāk saprotu, kā to vadīt, kurā brīdī vajag bremzēt un stūrēt. Pēc braucieniem visu analizējam pat 45 minūtes,” skaidroja latvietis. “Sezonas atlikušajos divos posmos kā vienmēr centīšos uzrādīt pēc iespējas labāku rezultātu. Gribētos vēl kādu finālu un varbūt vismaz vienreiz sezonā sasniegt goda pjedestālu, tomēr konkurence ir ļoti sīva. Biķerniekos nepaveicās, jo finālā mierīgi varēju būt.”

Baumanis atklāja, ka ir ļoti grūti savākt finansējumu startam pasaules rallijkrosa čempionātā, taču viņš uzskata, ka nākamajā sezonā arī brauks šajā sacensību seriālā. Šobrīd gan viņam vēl neesot skaidrības, kurā komandā viņš brauks, taču piedāvājumi latvietim esot.

“Cerams, ka nākamajā gadā Latvijas posmā būs labāki laikapstākļi. Dievs dod skatītājiem, kuri sēdēja lietū, veselību, lai visi var jaunajā nedēļā ierasties darbā. Varbūt braucieni lietus dēļ bija interesantāki, tomēr šoreiz laikapstākļi bija nedaudz par skarbiem. Tā kā nebija iespējams laicīgi uztaisīt trasi, šoreiz posms bija jārīko sezonas beigās, bet varbūt nākamgad to varēsim uztaisīt vasarā, kad skatītāji būs šortiņos un kleitiņās,” sacīja Baumanis.

Pirms sezonas diviem noslēdzošajiem posmiem līderis ar 228 punktiem ir Matīass Ēkstrems no Zviedrijas, kuram ar 201 punktu seko zviedrs Jūhans Kristofešsons. Tikmēr iepriekšējo divu gadu pasaules čempions Peters Sūlbergs ar 194 punktiem ir trešais.

Savukārt Baumanis ar 86 punktiem atrodams desmitajā pozīcijā, bet Nitišs ar 32 punktiem ir 15.vietā.

Lasi vēl