Baumanim otrā vieta rallijkrosa pasaules čempionāta Rīgas posma sacensībās elektroautomašīnu klasē

Pievienot komentāru
Baumanim otrā vieta rallijkrosa pasaules čempionāta Rīgas posma sacensībās elektroautomašīnu klasē
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Latvijas pilots Jānis Baumanis svētdien ieņēma otro vietu rallijkrosa pasaules čempionāta Rīgas posma (“Neste World RX of Rīga”) sacensībās elektroautomašīnu klasē, kurā startēja četri braucēji.

Sestdien Baumanis bija ātrākais kvalifikācijas pirmajā braucienā, bet nākamajos trīs, kas notika abās nedēļas nogales dienās, viņš piekāpās francūzim Sirilam Reimonam.

Pēc kvalifikācijas svētdien norisinājās viens finālbrauciens, kurā Reimons dominēja, izcīnot pārliecinošu uzvaru. Baumanis viņam zaudēja 2,4 sekundes, bet tālāk sekoja norvēģis Sveins Bjarte Holtens un britu autosportiste Natālija Bereta.

“Projekt E” čempionātā šosezon paredzēts aizvadīt četrus posmus. Sezonas atklāšanas posmā Zviedrijā uzvaras laurus plūca amerikānis Kens Bloks. “Neste World of Rīga” laikā risinājās otrais posms, kam rudens beigās sekos Beļģijā un Vācijā. Čempionātā tiek izmantotas STARD izstrādātās 450 kilovatu jaudīgās pilnpiedziņas automašīnas ar trim motoriem.

Kopvērtējumā pēc diviem posmiem līdere ir Bereta, kura piedalījusies abos etapos.

Baumanim tā bija debija šogad izveidotajā elektroautomašīnu čempionātā “Projekt E”, kur latviešu sportists pārstāv “Ferratum” komandu ar “Ford Fiesta” automašīnu.

Šo sezonu Jānis Baumanis sākotnēji plānoja aizvadīt “KYB Team JC” sastāvā, taču Covid-19 pandēmijas seku rezultātā sponsoriem nācās veikt izmaiņas savos finansējumu plānos, kā rezultātā pirmajos trīs dubultposmos Baumaņa vietu ieņēma 2016.gada pasaules rallijkrosa čempions Matīass Ēkstrems.

Baumanis marta beigās papildināja “KYB Team JC” komandas rindas. Sākotnēji pilotu sastāvs 2020.gada sezonai jau bija nokomplektēts, bet “KYB Team JC” atļauju startēt čempionātā saņēma pēc pārējo komandu un Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) piekrišanas.

Iepriekšējā sezonā Baumanis posmos Norvēģijā un Kanādā ieņēma vietas pirmajā trijniekā, bet kopvērtējumā viņš bija sestais. Latvietis piecos etapos bija starp sešiem finālistiem.

Iepriekšējās trīs sezonas Baumanis pārstāvēja STARD vienību, bet pirms tam vienu gadu brauca “Austria” komandā.

Baumanis ir 2015.gada Eiropas čempions un 2014.gada bronzas medaļas laureāts “Super 1600” klasē. 2016.gadā viņš aizvadīja pirmo pilno sezonu planētas meistarsacīkstēs “SuperCar” ieskaitē.