Batons Abū Dabī aizvadīs savu pēdējo sacīksti F1 karjerā

Pievienot komentāru
Batons Abū Dabī aizvadīs savu pēdējo sacīksti F1 karjerā
Foto: EPA/LETA

Pieredzējušais britu pilots Džensons Batons ceturtdien apstiprināja, ka svētdien Abū Dabī Grand Prix izcīņa viņam būs pēdējās Pirmās formulas (F1) sacīkstes karjerā.

“McLaren” komandas pilots preses konferencē paziņoja, ka nedēļas nogali sagaida ar apziņu, ka šīs ir viņa pēdējās sacīkstes. “Šobrīd man ir sajūta, ka pēc svētdien aizvadītās sacīkstes es vairs nevēlos startēt F-1,” atzina 36 gadus vecais Batons.

Vēl septembrī “McLaren” paziņoja, ka Batons nākamajā sezonā turpinās pārstāvēt “McLaren” komandu, taču vairs ne kā pilots. Viņa vietā F1 čempionātā startēs 24 gadus vecais beļģis Štofels Vandorne, kurš būs Fernando Alonso komandas biedrs. Vandorne jau šosezon piedalījās vienā posmā, kad Bahreinā aizstāja pirmajā posmā avarējušo Alonso. Savās pirmajās sacensībās F-1 Vandorne finišēja desmitajā vietā, kas ļāva tikt pie viena punkta.

Batons F-1 aizvadījis vairāk kā 300 sacīkstes. F1 viņš debitēja 2000.gadā “BMW Williams” sastāvā un šajā laikā guvis 15 uzvaras, kā arī astoņas reizes ticis pie pirmajām starta pozīcijām. Sekmīgākā viņam bija 2009.gada sezona, kad ar “Brawn” vienību tās vienīgajā sezonā negaidīti tika izcīnīts čempionu tituls. Tāpat Batons 2011.gadā ar “McLaren” kļuva par pasaules vicečempionu, bet 2004.gadā ar “BAR Honda” sezonas noslēguma kopvērtējumā tika izcīnīta trešā vieta.

Lasi vēl