Komentāri
Minhenē tiek atklāts piemineklis 1972. gada teroraktā bojāgājušiem Izraēlas sportistiem
Autors: LETA/REUTERS

Trešdien Minhenē Izraēlas prezidents Ruvens Rivlins atklāja piemiņas memoriālu Izraēlas sportistiem, kuri 1972. gada Minhenes olimpisko spēļu laikā kļuva par terorakta upuriem.

Traģēdija notika 1972. gada 5. un 6. septembrī, kad astoņi palestīniešu grupējuma ”Melnais septembris” kaujinieki ielauzās Izraēlas olimpiskās komandas mītnē. Uz vietas tika nogalināti divi Izraēlas olimpieši, un 9 sportisti kļuva par ķīlniekiem. Teroristi pieprasīja sava grupējuma biedru atbrīvošanu no Izraēlas cietumiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Diemžēl ķīlnieku atbrīvošanas operācija nebija veiksmīga. Visi 9 sportisti tika nogalināti apšaudes laikā starp policiju un teroristiem. Traģēdija notika Minhenes lidlaukā, no kurienes teroristi plānoja doties uz Ēģipti.

Trešdien, terorakta 45. gadadienā, memoriāla centra atklāšanās ceremonijā piedalījās Vācijas prezidents Franks Valters Šteinmeiers, Bavārijas premjerministrs Horsts Zēhofers, Minhenes mērs Diters Reiters, Starptautiskas Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs, ka arī terorakta upuru atraitnes.

Teroraktā bojāgājušie 11 sportisti un viens policists tika pieminēti ar klusuma brīdi. Ceremonijas laikā tika demonstrēti 1972. gada kadri no ziņām, kas vēstīja par to dienu notikumiem. Pēc ceremonijas Vācijas un Izraēlas prezidenti tiksies ar bojāgājušo tuviniekiem.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl