Minhenē tiek atklāts piemineklis 1972. gada teroraktā bojāgājušiem Izraēlas sportistiem

0 Komentāru
Minhenē tiek atklāts piemineklis 1972. gada teroraktā bojāgājušiem Izraēlas sportistiem
Autors: LETA/REUTERS

Trešdien Minhenē Izraēlas prezidents Ruvens Rivlins atklāja piemiņas memoriālu Izraēlas sportistiem, kuri 1972. gada Minhenes olimpisko spēļu laikā kļuva par terorakta upuriem.

Traģēdija notika 1972. gada 5. un 6. septembrī, kad astoņi palestīniešu grupējuma ”Melnais septembris” kaujinieki ielauzās Izraēlas olimpiskās komandas mītnē. Uz vietas tika nogalināti divi Izraēlas olimpieši, un 9 sportisti kļuva par ķīlniekiem. Teroristi pieprasīja sava grupējuma biedru atbrīvošanu no Izraēlas cietumiem.

Diemžēl ķīlnieku atbrīvošanas operācija nebija veiksmīga. Visi 9 sportisti tika nogalināti apšaudes laikā starp policiju un teroristiem. Traģēdija notika Minhenes lidlaukā, no kurienes teroristi plānoja doties uz Ēģipti.

Trešdien, terorakta 45. gadadienā, memoriāla centra atklāšanās ceremonijā piedalījās Vācijas prezidents Franks Valters Šteinmeiers, Bavārijas premjerministrs Horsts Zēhofers, Minhenes mērs Diters Reiters, Starptautiskas Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs, ka arī terorakta upuru atraitnes.

Teroraktā bojāgājušie 11 sportisti un viens policists tika pieminēti ar klusuma brīdi. Ceremonijas laikā tika demonstrēti 1972. gada kadri no ziņām, kas vēstīja par to dienu notikumiem. Pēc ceremonijas Vācijas un Izraēlas prezidenti tiksies ar bojāgājušo tuviniekiem.

0 Komentāru