Komentāri
Metz treneris Albērs Kartjē pārliecināts par Ikaunieka pievienošanos klubam
Foto: AFP/LETA

Talantīgais Latvijas futbolists Jānis Ikaunieks jau janvārī pievienosies Francijas augstākās līgas komandai Metz, paudis šīs vienības galvenais treneris Albērs Kartjē.

“Viņš būs ar mums janvārī,” portāls lesechos.fr citē Kartjē izteikumus. “Viņš būs spējīgs spēlēt flangā vai zem uzbrucēja, tomēr viņš ir nākotnes spēlētājs.”

Kamēr Ikaunieka līdzšinējā komanda Liepāja pagaidām plašus komentārus nesniedz, Francijas mediji jau pārliecinoši stāsta, ka abas puses esot noslēgušas līgumu.

Kā zināms, par Ikaunieka gaidāmo pāreju šonedēļ pirmais vēstīja prestižais izdevums France Football. Par Ikaunieku interesi esot izrādījušas arī Nīderlandes vienība Amsterdamas Ajax, Vācijas komanda Stuttgart un Beļģijas spēcīgākais klubs Anderlecht, tomēr latvietis esot izvēlējies tieši Metz vienību.

Liepājas kluba prezidents Māris Verpakovskis sarunā ar Latvijas Televīziju atklāja, ka Ikaunieks decembra vidū pievienosies Metz komandai uz pārbaudi, lai arī jau šonedēļ viņš kopā ar futbolistu atradās Francijā. Pēcāk arī tikšot pieņemts galīgais lēmums. Verpakovskis akcentēja, ka interese par Ikaunieku no komandas ir liela un ļoti nopietna, atgādinot, ka oficiālus līgumus puses varēs slēgt vien no 1. janvāra, kad Eiropā atvērsies ziemas pārēju logs. Francijas čempionāta kopvērtējumā Metz ar 19 punktiem 16 spēlēs pašlaik ieņem 12.vietu.

Šajā sezonā 19 gadus vecais uzbrūkošā stila pussargs Latvijas SMScredit.lv Virslīgas futbola čempionātā Liepājas komandas sastāvā izcēlās ar 23 gūtajiem vārtiem un deviņām rezultatīvām piespēlēm, kļūstot par turnīra otro rezultatīvāko spēlētāju. Šajā rudenī Ikaunieks debitēja arī Latvijas valstsvienībā.

Lasi vēl