Komentāri
Melbārža četrinieks pārliecinoši triumfē Eiropas čempionātā bobslejā
Foto: EPA/LETA

Latvijas bobsleja komanda ar tās vadošo pilotu Oskaru Melbārdi svētdien pārliecinoši triumfēja Pasaules kausa izcīņas sestajā posmā, kas vienlaikus bija arī Eiropas čempionāts.

Latvijas bobsleja pilots par Eiropas čempionu kļuva piekto reizi vēsturē. Iepriekš Jānis Ķipurs to 1984.gadā paveica divniekos, Zintis Ekmanis 1985.gadā divniekos, Sandis Prūsis 2003.gadā četriniekos un Jānis Miņins 2008.gadā četriniekos.

Melbārdis ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu pirmajā braucienā trasi veica 57,66 sekundēs, tuvāko konkurentu Aleksandru Kasjanovu no Krievijas apsteidzot par 0,32 sekundēm.

Savukārt otrajā Latvijas vadošā ekipāža uzrādīja trešo rezultātu, bet summā tāpat pieveica Kasjanovu par 0,28 sekundēm. Tikmēr trešais palika vācietis Frančesko Frīdrihs, kurš atpalika par 0,52 sekundēm.

Savukārt otrs Latvijas pilots Oskars Ķibermanis ar stūmējiem Helviju Lūsi, Raivi Zīrupu un Vairi Leibomu pēc pirmā brauciena ieņēma astoto vietu, bet otrajā uzrādīja piekto laiku, summā pakāpjoties uz septīto vietu. Viņi no Melbārža ekipāžas atpalika 1,24 sekundes.

Šīs sezonas sešos posmos Melbārdis četrinieku sacensībās allaž ierindojies labāko trijniekā, izcīnot trīs uzvaras, reizi esot otrais, bet vēl divas reizes – trešais.

Pasaules kausa kopvērtējumā četriniekiem Melbārdis iekrājis 1285 punktus, kas ļauj būt līderim. Otrais ar 1000 punktiem ir Frīdrihs, bet ar 1092 punktiem seko Kasjanovs. Tikmēr Ķibermanis ar 856 punktiem atrodams astotajā pozīcijā.

Lasi vēl