Melbārdis: pašcieņa neļauj startēt ar pusslodzi

Komentāri
Melbārdis: pašcieņa neļauj startēt ar pusslodzi
Foto:LETA

Pēcolimpiskajā sezonā daudzas no pasaules vadošajām bobsleja ekipāžām startē ar pusslodzi, tomēr Latvijas sportisti to nedara, kas arī palīdz gūt panākumus, pavēstīja Latvijas vadošais pilots Oskars Melbārdis.

Kā zināms, jaunā sezona Melbārdim sākusies sekmīgi – Pasaules kausa sezonas pirmajā posmā ASV trasē Leikplesidā viņa divnieks izcīnīja otro vietu, kamēr četriniekos bija trešais. Savukārt nākamajā posmā, kas norisinājās Kanādas pilsētā Kalgari, izdevās uzvarēt gan divniekos, gan četriniekos. Tāpat Melbārdis šobrīd arī atrodas līderpozīcijā neoficiālajā divnieku un četrinieku kopējā vērtējumā.

“Mums ir laba tehnika un nav mazāk ambīciju par citiem gadiem. Daudzi sportisti pēc Olimpiādes ir nedaudz atslābinājušies, kas mums pagaidām dod priekšrocības. Ar pilnu spēku startējam vien mēs un vācieši,” secināja Melbārdis, sakot, ka latviešiem atslābināties neļauj ne treneris Sandis Prūsis, ne arī pašu ambīcijas. “Treneris ir tikpat prasīgs kā līdz šim, turklāt arī mums pašiem ir pašcieņa un vēlme gūt panākumus. Ja viss ir kārtībā ar veselību, gūti trenēties ar pusslodzi.”

Melbārdis atklāja, ka abām ekipāžām šosezon ir Latvijā ražoti divnieki, turklāt otram pilotam Oskaram Ķibermanim ir arī Latvijā ražots četrinieks. Savukārt Melbārdim tāds, iespējams, būs vēlāk.

Pirms sezonas Melbārdis cerējis, ka pirmajos divos posmos izdosies tikt pie vienas medaļas, tomēr viss izvērtās sekmīgāk.

“Vēlējos, lai Kalgari trasē būtu medaļa, tomēr sezonu izdevās iesākt labi jau Leikpleisidā. Nebiju gaidījis, ka sezonas sākums būs tik veiksmīgs,” nenoliedza Latvijas vadošais pilots, kurš otrajā posmā Kalgari tika pie karjerā pirmās zelta godalgas divnieku sacensībās. “Lai tiktu pie zelta ir daudz kam jāsakrīt un šosezon tas viss sakrita diezgan ātri.”

Sezona ir tikai nesen sākusies un Melbārdim joprojām galvenais mērķis ir starts pasaules čempionātā, kaut pašlaik viņam ir arī lielas cerības cīnīties par Pasaules kausa iegūšanu.

“Vēl gaidāmas grūtas trases. Tāda būs arī uzreiz pēc Jaunā gada gaidāmā Altenberga. Jāmēģina katrās sacensībās paņemt pēc iespējas vairāk punktu, lai labi sagatavotos pasaules čempionātam,” pauda Melbārdis.

Kā zināms, šonedēļ notikušajā Gada balvas sportā ceremonijā tieši bobslejs kļuva par titulētāko sporta veidu, jo tā pārstāvji tika pie četrām godalgām.

“Paliekam nekaunīgi. Nepietiek ar medaļām sezonas sākumā, arī Gada balvā visu savācam,” jokoja Melbārdis. “Protams, ka nebijām gaidījuši tik daudz balvu.”

Pasaules kausa sezona ar sacensībām Eiropā turpināsies janvārī. Kopumā sezonā paredzēti astoņi Pasaules kausa posmi, bet februāra beigās un marta sākumā Vinterbergas trasē Vācijā notiks pasaules čempionāts.

Šosezon pirmoreiz četrinieku sacensībās ekipāžas var startēt ar jaukta dzimuma sastāviem.

Melbārdis iepriekšējā sezonā ar stūmējiem Dreiškenu, Vilkasti un Strengu Soču olimpisko spēļu četrinieku sacensībās izcīnīja sudraba godalgu. Kopš neatkarības atjaunošanas Latvijai ne reizi nebija izdevies izcīnīt olimpisko godalgu bobslejā.

Iepriekšējā Pasaules kausa sezonā Melbārdis četrinieku sacensībās izcīnīja divas uzvaras, kā arī tika pie bronzas Eiropas meistarsacīkstēs divniekiem, kas gan vēlāk tika anulēta par tehnikas neatbilstību.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl