Komentāri
Mārtiņš Svilis pēc Rally Liepāja pirmās dienas trešajā vietā
Foto: FIAERC.COM

Īru braucējs Kreigs Brīns (Peugeot 208 T16) ir absolūtās ieskaites līderis pēc Eiropas autorallija čempionāta (ERČ) Latvijas posma – rallija Liepāja – sestdien veiktajiem pirmajiem pieciem ātrumposmiem, bet trešajā vietā atrodas pašmāju braucējs Mārtiņš Svilis (Mitsubishi Lancer Evo X).

Pēc pirmā ātrumposma līderis bija Baltkrieviju pārstāvošais Aleksejs Lukjaņuks (Ford Fiesta), tomēr otrajā dopā viņš izbrauca no trases un bija spiests izstāties. Tas par līderi ļāva kļūt Brīnam, kurš pēc pieciem ātrumposmiem par minūti un 23 sekundēm apsteidz igauni Sīmu Plangi (Mitsubishi Lancer Evo X).

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirms piektā ātrumposma aiz Brīna sekoja ERČ sezonas pirmā posma uzvarētājs Kajetans Kajetanovičs (Ford Fiesta R5) no Polijas, tomēr tajā viņš pārsita riepu un izstājās. Līdz ar to tagad trešais četras minūtes un 0,7 sekundes aiz līdera ir Svilis.

Absolūtajā ieskaitē no citiem Latvijas braucējiem pirmajā desmitniekā atrodas Jānis Vorobjovs (Mitsubishi Lancer Evo X) un Ralfs Sirmacis (Peugeot 208 vti), kuriem attiecīgi astotā un devītā vieta.

RC2 klasē līderu trijnieks ir identisks, bet Vorobjovam tajā ir piektā vieta. RC4 klasē attiecīgi ceturtais un sestais ir Sirmacis un Emīls Blūms (Ford Fiesta R2), kurš absolūtajā ieskaitē atrodas 13.pozīcijā.

Tikmēr junioru čempionāta ieskaitē Ralfs Sirmacis (Peugeot 208 vti) pašlaik ieņem ceturto vietu vietu.

No citiem Latvijas pārstāvjiem absolūtajā ieskaitē Toms Lielkājis (Ford Fiesta R2) atrodas 20.vietā, bet rallijkrosa talants Reinis Nitišs (Ford Fiesta) un Daņila Belokoņs (Ford Fiesta R2) atrodas attiecīgi 31. un 32.pozīcijā. Vasilijs Grjazins (Peugeot 208 vti) pēc tehniskām ķibelēm ir pēdējais, 37. Sestdienas turpinājumā svētdien notiks vēl seši ātrumposmi.

Tāpat sestdien paralēli risinājās Latvijas rallija čempionāta (LRČ) otrais posms, bet trešā posma ieskaite risināsies svētdien. LRČ otrā posma vērtējumā absolūtās ieskaites uzvarētājs bija Plangi, aiz kura sekoja Svilis un Vorobjovs.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl