Komentāri
Martinam Dukuram trešais pasaules čempiona tituls!
Foto: EPA/LETA

Latvijas labākais skeletonists Martins Dukurs piektdien Vācijas trasē Vinterbergā trešo reizi karjerā kļuva par pasaules čempionu. Iepriekš M.Dukurs par pasaules čempionu bija kļuvis 2011. un 2012.gadā.

Tikmēr pie pasaules čempionāta bronzas godalgas ticis vēl viens latviešu skeletonists Tomass Dukurs, pie medaļas šāda līmeņa sacensībās tiekot pirmo reizi karjerā.

M.Dukurs bija līderis jau pēc ceturtdien veiktajiem pirmajiem diviem braucieniem, bet piektdien trešajā braucienā viņam izdevās savu vadību nostiprināt, trasi veicot 55,51 sekundē, kas ir jauns tās rekords. Šāds veikums ļāva palielināt pārsvaru pār otrajā vietā esoši krievu Aleksandru Tretjakovu līdz 0,45 sekundēm.

Noslēdzošo – ceturto – braucienu M.Dukurs vēlreiz veica bez lielām kļūdām, Tretjakovu summā apsteidzot par 0,69 sekundes. Zīmīgi, ka tādejādi latvietim izdevies revanšēties par pērn Soču olimpiskajās spēlēs piedzīvoto, kad Tretjakovs bija pirmais, bet viņš – otrais.

Savukārt T.Dukurs piektdien trešo un ceturto braucienu veica diezgan veiksmīgi, taču nespēja iesaistīties cīņā par pasaules vicečempiona godu, no Tretjakova summā atpaliekot par 0,83 sekundes.

Ceturto vietu tikmēr izcīnīja krievs Ņikita Tregubovs, kurš no pirmā trijnieka atpalika par 0,64 sekundes, bet piektais bija vācietis Aksels Jungks.

Lasi vēl