Marko Matiači Ferrari komandā noturas vien septiņus mēnešus

0 Komentāru
Marko Matiači Ferrari komandā noturas vien septiņus mēnešus
Foto: EPA/LETA

Dienu pēc Pirmās Formulas sezonas noslēguma no Ferrari komandas vadītāja amata atbrīvots Marko Matiači, kura vietā stājies Mauricio Arivabene.

Matiači nomainīts vien pāris stundas pēc tam, kad izteicies, ka ir pilnībā koncentrējies, lai palīdzētu Ferrari virzīties uz priekšu. Aizvadītajā sezonā Ferrari komanda pirmo reizi kopš 1993.gada nespēja uzvarēt nevienās sacīkstēs.

Arivabene iepriekš ilgstoši strādāja Philip Morris uzņēmumā, kas ir viens no galvenajiem Ferrari sponsoriem jau kopš 1997.gada.

“Šajā vēsturiskajā laikā mums nepieciešams cilvēks, kurš saprot ne tikai Ferrari, bet arī pārvaldības mehānismus un sporta prasības,” izteicies Fiat Chrysler koncerna prezidents Serdžo Markione.

Svētdien Abū Dabī notikušajā sezonas noslēdzošajā etapā Ferrari piloti Fernando Alonso un Kimi Raikonens izcīnīja attiecīgi devīto un desmito vietu, bet komanda sezonu noslēdza Konstruktora kausa ceturtajā pozīcijā.

Kā zināms, nākamajā sezonā Ferrari komandu atstās 2005. un 2006.gada pasaules čempions Alonso, kurš karjeru, visticamāk, turpinās McLaren vienībā, bet viņa vietā startēs Sebastians Fetels, kurš Red Bull rindās pasaules čempions bija laika posmā no 2010. līdz 2013.gadam.

Matiači par Ferrari komandas vadītāju kļuva vien aprīlī, aizstājot Stefano Domenikali, kurš amatu ieņēma kopš 2008.gada.

Kāds no Ferrari pilotiem par pasaules čempionu iepriekšējo reizi kļuvis 2007.gadā, kad to paveica Raikonens. Trijās sezonās otrais bijis Alonso, kura kontā ir arī līdz šim pēdējā komandas uzvara kādā no F1 posmiem 2013.gadā Spānijā.

0 Komentāru