Lindsija Vona kļūst par visu laiku titulētāko Pasaules kausa slēpotāju

0 Komentāru
Lindsija Vona kļūst par visu laiku titulētāko Pasaules kausa slēpotāju
Foto: EPA/LETA

Slavenā amerikāņu kalnu slēpotāja Lindsija Vona pirmdien, izcīnot savu 63.uzvaru karjerā, labojusi visu laiku labāko rādītāju uzvarētajās Pasaules kausa sacensībās.

Kortīna d’Ampeco trasē Itālijā amerikāniete guva otro uzvaru divu dienu laikā, esot labākā supergiganta disciplīnā. Vona tādējādi apsteidza leģendāro austrieti Annemariju Mozeri-Prellu, kura laikā no 1969. līdz 1980.gadam Pasaules kausa sacensībās izcīnīja 62 panākumus.

Pašlaik 30 gadus vecā Vona pirmdien par 0,85 sekundēm apsteidza pagājušās sezonas Lielā kristāla globusa ieguvēju Annu Fenningeri no Austrijas, bet vēl par 0,07 sekundēm atpalika Tīna Veirātere no Lihtenšteinas. Vona rekordu sasniedza trasē, kurā 2004.gadā pirmoreiz kāpa uz Pasaules kausa sacensību goda pjedestāla.

2013.gada februārī notikušā pasaules čempionāta laikā Vona piedzīvoja smagu kritienu, saraujot divas kājas muskuļu saites. Viņa nepaguva atgriezties sacensību apritē līdz ar iepriekšējās sezonas sākumu, jo treniņos atjaunoja savainojumu, bet pēc kāpšanas uz slēpēm amerikāniete piedalījās vien dažās sacensībās, uzrādot pieticīgus rezultātus. Pēcāk sportiste paziņoja par atteikšanos no starta Soču olimpiskajās spēlēs un koncentrēšanos uz rehabilitāciju. Pēc šī lēmuma Vona piekrita atkārtotai traumētās kājas operācijai.

Vona ir četrkārtēja Pasaules kausa Lielā kristāla globusa ieguvēja, divkārtēja pasaules čempione nobraucienā un supergigantā, kā arī 2010.gada olimpiskā čempione nobraucienā.

0 Komentāru