Liepāja/Triobet lietuvietis Edgars Zeļonis kļuvis par LBL oktobra labāko spēlētāju

0 Komentāru
Liepāja/Triobet lietuvietis Edgars Zeļonis kļuvis par LBL oktobra labāko spēlētāju
Foto: ĢIRTS GERTSONS

Par Aldaris Latvijas Basketbola līgas oktobra mēneša labāko spēlētāju nosaukts Liepāja/Triobet kluba lietuviešu leģionārs Edgars Zeļonis, informē Latvijas Basketbola savienība.

Pašlaik 25 gadus vecais spēka uzbrucējs komandai palīdzēja uzvarēt sešās no septiņām spēlēm, vidēji katrā laukumā pavadīdams 24 minūtes 23 sekundes, gūdams 13,7 punktus, izcīnīdams 8,1 atlēkušo bumbu un sakrādams 20,1 lietderības koeficienta punktu.

Lietuvietim pašlaik ir otrais labākais līgas vidējais efektivitātes koeficienta rādītājs, cīņā par atlēkušajām bumbām viņš ir ceturtais labākais, bet vidēji gūtajos punktos – astotais labākais.

“Tuvu Lietuvai, labi apstākļi, labs treneris,” izvēli šosezon spēlēt Liepājas klubā raksturo Zeļonis. “Sava nozīme bija arī faktam, ka komandā palika mans tautietis Andrjus Mažutis, ar kuru kopā esmu spēlējis jau iepriekš. Cenšamies izpildīt trenera dotos uzdevumus, un, kad izdodas, spēle iet no rokas. Izdodas diezgan bieži, tiesa, ne vienmēr. Tikko piedzīvojām pirmo zaudējumu Jēkabpilī, un tas ir kā skabarga dvēselē. Cīnījāmies, centāmies, bet basketbolā ir dienas, kad nekas prātīgs nesanāk.”

“Protams, ir stiprākas komandas un tādas, ar kurām cīnīties vieglāk, bet nekādas atpūtas laukumā nav nevienā mačā. Es jau tādu nemaz nemeklēju. Mans darbs ir iet un cīnīties katrā epizodē. To arī cenšos darīt, nešķirojot pretiniekus,” LBL turnīra līmeni raksturo lietuvietis.

“Jūtos labi, bet īpaši neskaitu savu statistiku un nenodalu savu spēli no komandas. Uzvaram visi kopā un zaudējam – arī kopā. Protams, ir patīkami saņemt balvu, bet tas ir visas komandas nopelns. Neesmu tas, kurš vienatnē var uzvarēt spēles. Turklāt sezona tik tikko sākusies, un mums visiem vēl būs daudz jāstrādā, lai sasniegtu mērķus.”

Aldaris LBL mēneša labākais spēlētājs tiek noskaidrots klubu treneru aptaujā.

Turnīra kopvērtējumā līderpozīcijā ar četriem panākumiem četros mačos atrodas Latvijas čempioni Ventspils, bet bez zaudējumiem cīnās arī divas cīņas aizvadījušie vicečempioni VEF Rīga. Liepāja/Triobet ar sešiem panākumiem septiņos mačos ieņem stabilu trešo vietu, ar četriem panākumiem sešās cīņās seko Jēkabpils, bet Barons kvartāls piecos mačos izcīnījusi trīs uzvaras. Savukārt pārējām komandām uzvaru un zaudējumu attiecība nav labāka par 50%.

0 Komentāru