Liepāja/Triobet, Jēkabpils un Valmiera BBL spēlēs pārspēj trīs Igaunijas klubus

0 Komentāru
Liepāja/Triobet, Jēkabpils un Valmiera BBL spēlēs pārspēj trīs Igaunijas klubus
Foto: ĢIRTS GERTSONS

Baltijas Basketbola līgas turnīrā Liepāja/Triobet trešdien ar 94:69 uzvarēja Rakveres Tarvas, Jēkabpils ar rezultātu 73:72 izbraukumā pārspēja TTU un Valmiera principiālā cīņā ar 97:82 izbraukumā apspēlēja Valgas Maks ja Moorits.

Liepāja/Triobet savā laukuma ar 94:69 pārspēja Igaunijas komandu Rakveres Tarvas, ko pārstāv arī latvietis Juris Umbraško. Jau pirmajā ceturtdaļā liepājnieki tika pie 18 punktu pārsvara, bet otrajā ceturtdaļā uz brīdi panāca 22 punktu handikapu. Trešajā ceturtdaļā viesi spēja pietuvoties līdz desmit punktu atstatumam, tomēr Liepājas klubs turpinājumā savu pārsvaru pārliecinoši atjaunoja, cīņas pēdējās trīs ar pusi minūtes uzvarot art 11:2.

Uzvarētāju labā 18 punktus guva lietuviešu leģionārs Edgars Zeļonis, bet pa 12 punktiem iekrāja Lauris Blaus un Kristaps Miglinieks. Tikmēr Umbraško ar 19 gūtiem punktiem kļuva par savas komandas otro rezultatīvāko spēlētāju, iekrājot arī trīs atlēkušās bumbas.

Latvijas trešais spēcīgākais klubs Jēkabpils ar rezultātu 73:72 izbraukumā uzvarēja Igaunijas komandu TTU, turnīrā svinot jau savu piekto panākumu pēc kārtas. Pirmajā puslaikā iniciatīva lielākoties piederēja Jēkabpils komandai, kas izveidoja 13 punktu pārsvaru. Lai arī mājinieki turpinājumā vairākas reizes spēja pretiniekiem pietuvoties, viesi vadību turpināja sargāt. Ceturtās ceturtdaļas vidū Jēkabpils pārsvars bija tikai viena punkta izteiksmē, kāds tas saglabājās arī divas minūtes pirms cīņas beigām.

Turpinājumā viesu uzbrukumi allaž nebija sekmīgi, savukārt TTU minūti un 14 sekundes pirms spēles beigām izvirzījās vadībā ar 72:70. Lai arī nākamie trīs jēkabpiliešu metieni pretinieku grozu nesasniedza, 16 sekundes pirms fināla svilpes ar precīzu tālmetienu 73:72 panāca lietuvietis Povils Cukins. Laukuma saimnieku pēdējo sekunžu metiens tika bloķēts, kas ļāva Jēkabpilij tikt pie dramatiskas uzvaras.

Uzvarētāju labā 14 punktus guva Andrejs Šeļakovs, kurš izcīnīja arī 11 atlēkušās bumbas, pie 13 punktiem tika Pāvels Veselovs, bet Cukins un amerikānis Devins Teilors iekrāja pa 11 punktiem.

Valmiera principiālā cīņā ar 97:82 izbraukumā uzvarēja Valgas Maks ja Moorits, ko vada Valmierā ļoti labi pazīstamais Varis Krūmiņš, bet pārstāv Reinis Strupovičs, Jurijs Aleksejevs, Kalvis Krūmiņš, Māris Ļaksa un Edgars Krūmiņš.

Pēc pirmā puslaika valmierieši atradās vadībā ar viena punkta pārsvaru, tomēr trešajā ceturtdaļā spēja cīņas gaitu lauzt, kad iekrāja 33 punktus, īstenoja izrāvienu ar 10:0 un panāca 19 punktu handikapu. Atlikušajā laikā mājinieki netika tuvāk par desmit punktu atstatumu.

Amerikānis Džastins Hērts uzvarētāju labā guva 27 punktus, 15 punktus un desmit atlēkušās bumbas iekrāja Dāvis Rozītis, bet pie 13 punktiem un 13 bumbām zem groziem tika amerikānis Sems Dovers.

Aleksejevs šajā mačā izcēlās ar 26 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām, E.Krūmiņš iekrāja 17 punktus, pie septiņiem punktiem tika Ļaksa, K.Krūmiņš guva divus punktus, bet Strupovičs laukumā neizgāja

0 Komentāru