Latviju paralimpiskajās spēlēs pārstāvēs septiņi sportisti

0 Komentāru

Sporta svētki Tokijā vēl nav beigušies – jau pēc divām nedēļām tur pulcēsies pasaules labākie paralimpieši, tostarp Latviju šajās sacensībās pārstāvēs septiņi sportisti, vēsta TV3 Ziņas.

Paralimpiskās spēles sāksies 24. augustā un ilgs gandrīz trīs nedēļas. Pirmie pašmāju sportisti uz Japānu dosies jau pēc trim dienām, un šodien ceļavārdus paralimpiešiem teica valsts augstākās amatpersonas.

Andra Levite, Latvijas Paralimpiskās kustības patronese

“Jūs pieņemiet fiziskos ierobežojumus gan sportā, gan ikdienā. Jūs pārvariet nepiemērotus treniņu apstākļus. Tagad ir jūsu kārta nest Latvijas vārdu pasaulē. Mēs visi par jums fanosim.”

“Šīs ir tās sacensības, kad jūs atkal apliecināsiet ne tikai savu sportisko meistarību, bet vēlreiz parādīsiet mums visiem, ka cilvēka fiziskās spējas ir neierobežotas,” sacīja izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP).

Uzmundrinājuma vārdus paralimpiešiem teica arī Tokijas zelta medaļnieki.

“Novēlu veiksmi, jo sportā tomēr vajag kripatiņu veiksmes un tad jau medaļas noteikti neizpaliks. Novēlu to labāko un izbaudiet, tik tiešām izbaudiet,” sacīja olimpiskais čempions “3×3” basketbolā Agnis Čavars.

Kopumā Latvijas delegācijā būs nedaudz virs 20 cilvēkiem. Diska mešanā sesto reizi valsts godu aizstāvēs Aigars Apinis, šķēpmetēja Diāna Dadzīte, kā arī iejādes sporta lietpratējs Rihards Snikus. Paralimpiešu vidū būs arī loka metēja Ieva Melle un lodes grūdējs Edgars Bergs. Pirmo reizi olimpiādē piedalīsies Baiba Rorbaha, kas startēs vālītes mešanas disciplīnā, un peldētājs Jurijs Semjonovs.

“Mazs satraukums par jebko jaunu un nepiedzīvotu, bet, es domāju, ja mēs strādājam ikdienā un, ja es visu salikšu kā man ir mācījusi trenere, tad viss arī izdosies,” pauda paralimpiete Baiba Rorbaha.

“Uztraukums, protams, ir, bet esmu gatavs. Mani pārpilda lepnums, ka pārstāvēšu mūsu valsti. Tas ir liels gods un es par to priecājos,” tā norādīja paralimpietis Jurijs Semjonovs.

Sportisti neslēpj, ka pandēmijas dēļ daudziem nav bijis iespējas pilnvērtīgi trenēties. Turklāt jāņem vērā arī atbilstošu telpu trūkumu. Lai gan dažiem būs iespēja Japānā ierasties jau nedēļu pirms starta, izaicinājumus varētu sagādāt arī  atšķirīgais klimats un laika josla.

“Bez aklimatizācijas, bez pierašanas sportisti var gatavoties ļoti kvalitatīvi un labiem rezultātiem aizbraukt, un tur – čiks, piks un nekas nesanāks,” sprieda paralimpietis Aigars Apinis.

Karoga nesēji Latvijas delegācijā būs Apinis un Melle. Līdzīgi kā nupat notikušajās olimpiskajās spēlēs, arī paralimpieši dzīvos tā dēvētajos burbuļos, ievērojot visas Covid-19 drošības prasības.

0 Komentāru