Latvijas volejbola izlase cīnīsies par septīto vietu Eiropas U-17 čempionātā

0 Komentāru
Latvijas volejbola izlase cīnīsies par septīto vietu Eiropas U-17 čempionātā

Latvijas U-17 vīriešu volejbola izlase pēc sestdien Eiropas U-17 čempionāta finālturnīrā (EČ) Albānijas galvaspilsētā Tirānā zaudētās spēles cīņā par septīto vietu mērosies spēkiem ar Beļģiju.

Latvijas sīvā cīņā piekāpās Beļģijai ar 1-3 (24:26, 28:30, 25:19, 22:25).

Latvijas izlasē Kristians Fokerots guva 27 punktus, izceļoties ar pieciem blokiem. 21 punktu pievienoja Kristers Landzāns, bet 11 punktus – Armands Rokjāns.

Pretinieku rindās rezultatīvākais ar 16 punktiem bija Aleksandars Kandevs.

Svētdien cīņā par piekto vietu tiksies Serbija ar Bulgāriju, bet par septīto vietu – Latvija ar Beļģiju.

Jau ziņots, ka Latvijas U-17 izlase Eiropas čempionāta finālturnīros šajā vecuma grupā debitēja ar 3-2 uzvaru pār vienaudžiem no Turcijas, dienu vēlāk ar 1-3 piekāpās Krievijai, turpinājumā mājinieki albāņi pieveikti ar 3-0, trešdien tika piedzīvota neveiksme 1-3 pret Beļģiju, bet ceturtdien gūta uzvara 3-1 pār Slovēniju.

Pirmajā grupā Latvija ieņēma ceturto vietu, taču otrā vieta jeb pusfināls bija vien uzvaras attālumā.

Bulgārijai grupā bija trīs setu uzvara pār Itāliju, četru setu panākums pār Austriju, zaudējumi piecos setos Čehijai un Serbijai, kā arī neveiksme trīs setos pret Poliju. Šāds sniegums Bulgārijai deva trešo vietu otrajā grupā.

Finālturnīrā piedalās 12 izlases, kas sadalītas divās apakšgrupās pa sešām katrā. Abu grupu pirmo divu vietu ieguvējas nodrošināja vietu pusfinālos, bet trešās un ceturtās pozīcijas īpašnieces spēkojas par 5.-8.vietu.

Kvalifikācijas sacensību otrajā kārtā Latvijas izlase Mārča Obrumana vadībā ar 3-1 pārspēja Horvātiju un ar 3-0 – Franciju un Baltkrieviju.

Trīs notikušajos turnīros Latvijai šis ir pirmais finālturnīrs, savukārt Bulgārija iepriekšējās divās meistarsacīkstēs iekļuva labāko četriniekā, 2019.gadā izcīnot sudrabu.

Pirms finālturnīra Latvijas izlase Slovēnijas pilsētā Mariborā divreiz zaudēja Austrijai – 1-3 un 0-3.

Finālturnīrs Albānijā noslēgsies svētdien.

Latvijas U-17 vīriešu volejbola izlases kandidāti:

Gustavs Auziņš (“libero”), Gabriēls Kokins, Edvards Apsītis, Kristofers Niklāvs Kļaviņš, Leo Aleksandrs Štolcs, Timurs Aisens, Marats Selivanovs, Ņikita Dimitrijevs, Krišs Liepiņš, Armands Rokjāns, Kristians Fokerots, Kristers Landzāns.

0 Komentāru