Latvijas handbola izlase šovakar sāk Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru

0 Komentāru
Latvijas handbola izlase šovakar sāk Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru
Foto: EPA/LETA

Šovakar Zviedrijā ar spēli pret laukuma saimniekiem Latvijas handbola izlase šovakar sāk Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru. 3. grupā Latvija spēlēs kopā ar Zviedriju, Slovēniju un Slovākiju.

Ar Slovākijas handbolistiem Latvija bija vienā grupā arī 2014. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā. Toreiz Latvija savā laukumā uzvarēja ar 28:24, bet Slovākijā piekāpās ar 25:27.

Zviedrija ir četrkārtējā pasaules un četrkārtējā Eiropas čempione, bet lielākos panākumus skandināvi guvuši pagājušā gadsimta piecdesmitajos un deviņdesmitajos gados. Slovēnija, tieši otrādi, lielākās virsotnes sasnieguši pēdējo 10 gadu laikā. 2004. gada Eiropas čempionātā Slovēnijas izlase izcīnīja sudraba medaļas, bet 2013. gada pasaules čempionātā Spānijā izcīnīja 4. vietu.

Pirmās divas kvalifikācijas turnīra spēles notiks oktobra beigās un novembra sākumā, atlikušās četras – 2015. gada aprīlī un jūnijā.

Anatolijs Kreipāns, Viasat Sport Baltic komentētājs:

”Eiropas 2016. gada rokasbumbas čempionāta kvalifikācija Latvijas izlasei būs īpaša  komandu pirmo reizi vadīs jaunais galvenais treneris, savulaik viens no labākajiem mūsu handbolistiem Uģis Vikštrēms, bet pretī stāsies divas no pasaules elites komandām, ar kurām vēl ne reizes nebijām spēlējuši Zviedrija un Slovēnija. Tieši ar šīm divām komandām Latvijas izlasei būs pirmās divas spēles vispirms 30. oktobrī Zviedrijā ar četrkārtējiem Eiropas un pasaules čempioniem, kā arī četrkārtējiem olimpiskajiem vicečempioniem, bet tad 1. novembrī Dobelē ar 2013. gada pasaules čempionāta 4. labāko komandu Slovēniju. Vēl mūsu grupā ir Slovākija, taču lieki teikt, ka tieši Zviedrija un Slovēnija ir galvenās favorītes uz pirmajām divām vietām un ceļazīmēm uz finālturnīru. Abās komandās ierindā ir gandrīz visi labākie spēlētāji, bet, ja kāda arī nebūs, tad tādas klases komandām ir, ko likt vietā. Būtiskāk (un sliktāk) ir tas, ka mums pašiem savainojuma dēļ nebūs aizsardzības balsta un pieredzējušākā izlases spēlētāja Evara Klešnika, toties izlasē atgriezušies Arnolds Straume, Māris Veršakovs un Raimonds Trifanovs. Visi pārējie līderi ir ierindā.”

EČ handbolā kvalifikācijas spēles portālā TVPlay.lv:

Ceturtdien, 30. oktobrī

18.10 Zviedrija – Latvija

Sestdien, 1. novembrī

17.00 Latvija – Slovēnija

EČ handbolā kvalifikācijas spēles kanālā VSB:

Piektdien, 31. oktobrī

00.00 Zviedrija – Latvija

Sestdien, 1. novembrī
21.15 Latvija – Slovēnija
0 Komentāru