Latvijā pulcējas topošās hokeja zvaigznes

Komentāri

Rīga uz desmit dienām kļuvusi par Eiropas jauno hokejistu meku – Latvijā jau astoto vasaru pulcējas un pieredzējušu treneru vadībā trenējas labākie jaunie hokeja vārtsargi. Tieši šobrīd Vladislava Tretjaka hokeja vārtsargu skolā savas prasmes uzlabo četrdesmit deviņi dažādu Eiropas valstu jaunie hokejisti.

Treniņu grafiks vārtsargiem ir noslogots. Katru dienu divi treniņi notiek uz ledus, un vēl papildus ir treniņi ārpus ledus halles un arī teorētiskās nodarbības. Vladislava Tretjaka vārtsargu skolā šogad piedalās četrdesmit deviņi vārtsargi no Vācijas, Francijas, Somijas, Spānijas, Igaunijas, Lietuvas, Latvijas un Krievijas. Leģendārais vārtsargs Vladislavs Tretjaks norāda, ka ir atlasīti labākie jaunie vārtsargi vecumā no septiņiem līdz divdesmit gadiem.

Vladislavs Tretjaks
treneris

Ir divdesmit gadu veci puiši, kuri gatavojas pasaules čempionātam, un arī jaunāki, arī viena jauna sieviete no Krievijas sieviešu hokeja izlases. Man kā Krievijas Hokeja federācijas prezidentam ir svarīgi redzēt, kādi ir jaunie vārtsargi.

Treneris piebilst, ka viņš ir organizējis vārtsargu skolas daudzās valstīs, taču Latvijā viņš piedalās tikai kā treneris, nevis organizators, tāpēc ārpus treniņiem viņš paspēj vēl arī izbaudīt vasaras atpūtu kopā ar ģimeni. Treniņi parasti notiek desmit dienas. Vladislava Tretjaka vārtsargu skola šogad tiek aizvadīta jau astoto gadu pēc kārtas. Arī nākamgad ir iecerēta vārtsargu skola, tajā paredzēts, ka piedalīsies daudzi jaunie vārtsargi no Ķīnas un Dienvidkorejas.

 

Lasi vēl