Komentāri
Latvija pret Lietuvu, Ukrainu, Beļģiju, Čehiju un Igauniju
F (Foto: AFP/LETA)

Latvijas vīriešu basketbola izlase 2015.gada Eiropas čempionāta finālturnīrā tiksies ar Lietuvu, Ukrainu, Beļģiju, Čehiju un Igauniju, noskaidrojās pirmdien Parīzes Disnejlendā notikušajā izlozē.

Eiropas čempionāta grupu turnīri Rīgā, Berlīnē (Vācija), Monpeljē (Francija) un Zagrebā (Horvātija) risināsies no 5. līdz 10.septembrim, bet izslēgšanas turnīra spēles Lillē (Francija) notiks no 12. līdz 20.septembrim.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

A apakšgrupā savā starpā tiksies Francija, Somija, Bosnija un Hercegovina, Polija, Izraēla un Krievija, B apakšgrupā, ko varētu nosaukt par “nāves grupu”, tiksies Spānija, Serbija, Turcija, Itālija, Vācija un Islande, bet C apakšgrupā sacentīsies Horvātija, Slovēnija, Grieķija, Maķedonija, Gruzija un Nīderlande.

Savukārt Latvija tika ielozēta D apakšgrupā, un līdz ar to sacensību astotdaļfinālā šīs grupas labākās komandas sacentīsies ar C apakšgrupas vienībām.

Jau pirms izlozes bija zināms, ka viena no Latvijas izlases pretiniecēm apakšgrupu turnīrā Rīgā būs Igaunijas izlase, ko Latvijas Basketbola savienība (LBS) izvēlējusies kā savu sadarbības partneri.

No pārējiem izlozes groziem, ņemot vērā četru rīkotājvalstu sadalījumu pa atsevišķām grupām un to izvēles savu stratēģisko partneru izraudzīšanā, Latvijas izlasei pretiniekos varēja būt 11 dažādas komandas – Lietuva vai Spānija no pirmā groza, Ukraina vai Serbija no otrā groza, Polija, Beļģija, Maķedonija vai Itālija no ceturtā groza, kā arī Izraēla, Čehija, Gruzija no piektā groza.

Paredzams, ka Rīgas un Monpeljē grupās spēles notiks 5., 6., 7., 9. un 10.septembrī, bet Berlīnē un Zagrebā 7.septembris būs brīvdiena, savukārt 8.septembris – spēļu diena. Visas Latvijas valstsvienības spēles sāksies plkst.18.30. Biļetes uz Rīgas grupas spēlēm varēs iegādāties no 11.decembra “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās.

Eiropas čempionāta izslēgšanas spēlēm kvalificēsies četru apakšgrupu četras labākās komandas. Astotdaļfinālā 12. un 13.septembrī savā starpā spēlēs A un B, kā arī C un D grupas komandas, bet zaudētājiem čempionāts būs beidzies.

Ceturtdaļfināla spēles notiks 15. un 16.septembrī. Uzvarētāji turpinās cīņu par medaļām, zaudētāji – par ceļazīmēm uz olimpisko kvalifikācijas turnīru.

Pusfināla un mazā pusfināla spēles notiks 17. un 18.septembrī. Pusfināla uzvarētāji iegūs ceļazīmes uz Riodežaneiro olimpisko turnīru. Pusfināla zaudētāji, kā arī mazā pusfināla spēļu uzvarētāji (kopā četras komandas) iegūs ceļazīmes uz olimpisko kvalifikācijas turnīru. Spēles par piekto un septīto vietu nenotiks.

Cīņa par bronzas medaļām un finālspēle notiks 20.septembrī.

Lasi vēl