Kotdivuāra pēcspēles sitienu sērijā kļūst par Āfrikas Nāciju kausa ieguvēju

Komentāri
Kotdivuāra pēcspēles sitienu sērijā kļūst par Āfrikas Nāciju kausa ieguvēju
Foto: SIPA USA / SCANPIX

Par Āfrikas Nāciju kausa izcīņas futbolā ieguvēju svētdien kļuva Kotdivuāras izlase, kas pēcspēles sitienu sērijā pārspēja Ganu. Mača pamatlaiks un papildlaiks noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu 0:0, bet pēcspēles sitienos Kotdivuāra bija pārāka ar 9:8.

Par pēcspēles sitienu galveno varoni kļuva 35 gadus vecais Kotdivuāras vārtsargs Bubakars Barijs, kurš sākotnēji atvairīja pretinieku vārtu vīra Razaka Braimā raidījumu, bet pēc tam pats realizēja uzvaru nesošo sitienu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Visi saistītie raksti

Zīmīgi, ka Kotdivuāras izlasi trenējošais Francijas speciālists Ervē Renārs par Āfrikas Nāciju kausa ieguvēju kļuvis otro reizi karjerā, jo 2012. gadā līdz titulam negaidīti aizveda Zambiju, kad finālā pēcspēles sitienos ar 8:7 tika pieveikta Kotdivuāra.

Savukārt Kotdivuāras izlase titulu ieguvusi otro reizi vēsturē, atkārtojot 1992. gada panākumu, kad izšķirošajā cīņā pēcspēles raidījumos ar 11:10 tika pieveikta tieši Gana.

“Mēs šo panākumu veltām visiem Kotdivuāras iedzīvotājiem,” pēc mača pauda Renārs. “Futbolam ir maģija, kas vieno visas etniskās grupas, visus cilvēkus, kas ikdienā, iespējams, nedomā vienādi.”

“Kad uzvari ar savu klubu, tas ir maģiski, bet, kad to paveic ar valsti, tas ir neticami,” paudis Kotdivuāras izlases kapteinis Jaja Turē. “Esmu gaidījis, lai paceltu trofeju, nemaz nezinu, cik ilgi. Kā kapteinim tas ir īpaši.”

Spēlē par trešo vietu sestdien Kongo Demokrātiskās Republikas izlase pēcspēles sitienos uzvarēja mājinieci Ekvatoriālo Gvineju.

Lasi vēl