1 komentārs
Gana, Tonga, Eritreja un citas eksotiskas valstis, kas šogad piedalās Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs
Foto: instagram.com

Ziemas olimpiādē piedalās 93 komandas. Šajā skaitā ietilpst arī tās valstis, kuras ir ļoti grūti asociēt ar ziemas sporta veidiem. Lūk, neliels apraksts par šīm siltajām zemēm.

Valsts: Indija
Sporta veids: kamaniņas, distanču slēpošana
Piedalās desmito reizi

Indija piedalās ziemas olimpiskajās spēlēs kopš 1964. gada, taču neviens nekad nav izcīnījis medaļas. Parasti savu valsti pārstāv vien divi vai trīs sportisti. Kopš 1988. gada viens no viņiem bija kamaniņu braucējs Šiva Kešavans, kurš pirmo reizi uz olimpiādi atbrauca 16 gadu vecumā un kopš tās reizes nevienu olimpiādi nav izlaidis (šīs ir sestās ziemas olimpiskās spēles). Šā sportista labākais rezultāts olimpiādē bijis – 25. vieta, savukārt Āzijā rīkotajās sacensībās Kešavans vairākkārt ir izcīnījis godalgotas vietas.

Valsts: Jamaika
Sporta veids: bobslejs, skeletons
Piedalās astoto reizi

Jamaikas olimpiskā izlase ir viena no zināmākajām komandām no siltajām valstīm ziemas olimpiskajās spēlēs. Pirmo reizi šī valsts piedalījās 1988. gadā Kalgari, kur ieguva skatītāju simpātijas, neskatoties uz neveiksmīgo sniegumu. Kopš tā laika Jamaika piedalās ziemas olimpiskajās spēlēs tikai bobslejā, viņu labākais rezultāts – 14. vieta, 1994. gadā. Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs šogad bobslejā startēs sievietes.

Valsts: Kenija
Sporta veids: kalnu slēpošana
Piedalās ceturto reizi

Keniju ziemas olimpiskajās spēlēs pārstāv 19 gadus vecā Sabrina Simadere. Viņa ir dzimusi Kenijā, taču kopš trīs gadu vecuma dzīvoja Austrijā. Viņas patēvs strādāja uz slēpošanas pacēlāja, tāpēc Sabrina sāka slēpot jau no mazām dienām. Simadere ir otrais dalībnieks Kenijas vēsturē, kas piedalās ziemas olimpiskajās spēles. Pirmais dalībnieks bija slēpotājs Filips Boits, kurš piedalījās 1998., 2001. un 2006. gados rīkotajās ziemas olimpiskajās spēlēs.

Valsts: Gana
Sporta veids: skeletons
Piedalās otro reizi

Ganu Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs pārstāv 31 gadu vecais Akvasi Frimpongs. Lielāko dzīves daļu viņš nodzīvoja Nīderlandē – tur pusaudža gados viņš guva sasniegumus sprintā. Pēc vairākiem gadiem Frimpongs pievērsās skeletonam un kļuva par pirmo vīrieti afrikāni skeletonā olimpiskajās spēlēs.

Valsts: Tonga
Sporta veids: distanču slēpošana
Piedalās otro reizi

Tongas pārstāvis ir Pita Tauftofua – viens no dalībniekiem, kurš pirms tam piedalījās 2016. gada Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs kā tekvando cīkstonis, taču zaudēja jau pirmajā cīņā. Pēc sakāves Tauftofua izaicināja sevi, izmēģinot distanču slēpošanu.

Valsts: Eritreja
Sporta veids: kalnu slēpošana
Piedalās pirmo reizi

Eritreju pārstāv 21 gadus vecais Šenons Abeda. Pats Abeda vēlējās spēlēt hokeju, taču vecāki uzstāja, ka dēlam jānodarbojas ar distanču slēpošanu. 2012. gadā viņš pārstāvēja Eritreju jauniešu olimpiskajās spēlēs Austrijā, tomēr bez panākumiem.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl