Phjončhanā tiek pieķerts pirmais dopinga lietotājs

Komentāri
Phjončhanā tiek pieķerts pirmais dopinga lietotājs
Autors: Robert Cianflone/Getty

Par pirmo pieķerto sportistu dopinga lietošanā Phjončhanas olimpiskajās spēlēs kļuva japāņu šorttrekists Kei Saito, paziņoja Sporta arbitrāžas tiesa (CAS), kas pirmdien izskatīja šo gadījumu. Pozitīvas bijušas abas Saito paņemtās analīžu proves.

Saito organismā konstatēta aizliegtā viela acetazolamīds, kas ir diurētiķu grupas medikaments, kurš sportā tiek lietots, lai maskētu citu, daudz nozīmīgāku dopinga produktu lietošanu, bet ikdienā šīs zāles izmanto dažādu slimību ārstēšanā, sākot no epilepsijas līdz sirds mazspējai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Dopinga analīzes 21 gadus vecajam japāņu šorttrekistam tika veiktas ārpus sacensībām vēl pirms olimpisko spēlēm, līdz ar to viņš nepaguva piedalīties nevienās sacīkstēs.

Saito brīvprātīgi atstājis olimpisko spēļu sportistu ciematu, kā arī viņam uz izmeklēšanas laiku piespriesta pagaidu diskvalifikācija.

Pats sportists, kurš ikdienā studē bioloģiju, noliedzis, ka būtu lietojis ko aizliegtu, solot pierādīt, ka nav vainīgs. Zīmīgi, ka Phjončhanas olimpiskajās spēlēs plāno startēt arī viņa māsa Hitomi Saito.

Japānas delegācija atklājusi, ka pozitīvas bijušas abas Saito paņemtās analīžu proves.

“Es vēlos cīnīties, lai pierādītu, ka neesmu vainīgs. Es neatceros, ka būtu lietojis ko aizliegtu, tāpēc šāds iznākums man ir nesaprotams,” paziņojumā norādījis Saito, kurš Phjončhanā ieradās 4. februārī, bet jau nākamajā rītā pie viņa ieradušies dopinga oficieri un paņēmuši analīzes.

Zīmīgi, ka šorttrekists tika pārbaudīts arī 29. janvārī, taču tad analīzes bija negatīvas.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl