Komentāri
Šortrekisti Puķītis un R. Zvejnieks iekļūst ceturtdaļfinālā 1000 metru distancē
Autors: LETA/AFP

Latvijas šorttrekisti Roberto Puķītis un Roberts Zvejnieks Phjončhanā šodien veiksmīgi pārvarēja priekšsacīkstes 1000 metru distancē un iekļuva ceturtdaļfinālā, kas norisināsies sestdien.

Pirmais no mūsējiem uz ledus kāpa Zvejnieks, kas startēja ceturtajā skrējienā. Konkurencē ar absolūto Eiropas čempionu  holandieti Sjinku Knegtu no Nīderlandes,  francūzi Tibo Fukonē un ķīnieti Žeņu Dziveju mūsu sportists finišēja pēdējais. Taču pēc ķīnieša diskvalifikācijas Zvejniekam tika piešķirta trešā vieta, kas garantēja iekļūšanu ceturtdaļfinālā.

Bez aizķeršanas neiztika arī astotajā skrējienā, kurā startēja Roberto Puķītis. Sportistiem nācās startēt trīs reizes. Vispirms tika fiksēts pāragrs starts, tad cīņā par labāku pozīciju saķērās Ungārijas un Krievijas olimpiešu pārstāvji, pēdējam krītot un līdzi paraujot arī amerikāni Džonu Robertu Selski un Puķīti, kurš tobrīd bija pēdējais. Tiesneši apturēja skrējienu un krievam Pāvelam Sitņikovam tika piešķirta diskvalifikācija. Trešajā startā Puķītis sākotnēji bija līderis, tad noslīdēja uz trešo vietu, taču piektajā aplī atguva otro pozīciju.

Puķītis finišu sasniedza pēc minūtes un 31,635 sekundēm, savukārt Zvejnieka rezultāts bija minūte un 26,408 sekundes.

Ceturtdaļfinālā, kas notiks sestdien, iekļuva katra skrējiena divi labākie dalībnieki.

Lasi vēl