Komentāri
Distanču slēpošanas sprinta sacensībās Patrīcija Eiduka ieņem 62. vietu
Foto: SPUTNIK/ SCANPIX

Latvijas labākā slēpotāja Patrīcija Eiduka otrdien ieņēma 62. vietu distanču slēpošanas sprinta sacensībās klasiskajā stilā, apsteidzot sešas konkurentes.

https://skaties.lv/faktuolimpiade/

Eiduka kilometru un 250 metrus garo distanci veica trijās minūtēs un 49,70 sekundēs, noslēdzot dalību sacensībās.

Sacensību ceturtdaļfinālu sasniedza 30 labākās sportistes, Eidukai no šīs robežas atpaliekot par nedaudz vairāk nekā 25 sekundēm. Latvietei aiz muguras palika konkurentes no Austrālijas, Horvātijas, Bulgārijas, Dienvidkorejas un Irānas.

Ātrākā kvalifikācijā bija zviedriete Stīna Nilsone, kura distanci veica trijās minūtēs un 8,74 sekundēs. Viņai par 0,39 sekundēm piekāpās norvēģiete Maikena Kaspersena Falla, kamēr 3,56 sekundes zaudēja somiete Krista Permekoksi.

Turpinājumā plkst. 11.05 pēc Latvijas laika sāksies vīru kvalifikācija, kurā piedalīsies arī Indulis Bikše, bet pēc tam vīri un dāmas aizvadīs izšķirošās cīņas par medaļām.

Šajā distancē nepiedalījās trešā Latvijas slēpotāja Phjončhanā Inga Paškovska, kura drīkst piedalīties tikai vienā distancē un izvēlējusies ceturtdien gaidāmo desmit kilometru distanci brīvajā stilā.

Šī mēneša pirmajā dienā pilngadību atzīmējusī Eiduka šosezon sasniegusi lielisku sportisko formu un labojusi dažādus Latvijas rekordus. Tā decembrī Skandināvijas kausa sacensībās Somijā viņa sasniedza visu laiku augstvērtīgāko rezultātu Latvijas sievietēm Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) kategorijas punktos, bet pirms došanās uz Dienvidkoreju izcīnīja desmito vietu pasaules junioru čempionāta sprinta sacensībās, kur distance tika veikta brīvajā stilā.

Bikše pērn kļuva par pirmo Latvijas distanču slēpotāju, kurš piedalījies prestižajā “Tour de Ski” tūrē, kopvērtējumā izcīnot 40. vietu. Turklāt pērn pēdējā posm’a Bikše kļuva par vēsturē pirmo Latvijas distanču slēpotāju, kurš ieguvis Pasaules kausa kopvērtējuma punktus. Šosezon viņš Pasaules kausa sacensībās distancē četras reizes iekļuvis septiņdesmitniekā, bet sprintā ar augstvērtīgiem rezultātiem nav atzīmējies.

Savukārt pirms došanās uz Phjončhanu Bikše izcīnīja 24. vietu pasaules U-23 čempionāta 15 kilometru distancē klasiskajā stilā.

Latvijas visu laiku labākais rezultāts distanču slēpošanā olimpiskajās spēlēs ir Inetas Kravales 1994. gadā Lillehammerē sasniegtā 48. vieta distancē ar kopēju startu, bet Eidukas un Bikšes šīs sezonas rezultāti ļauj cerēt, ka šis rādītājs šoreiz varētu tikt uzlabots.

Lasi vēl