Komentāri
Kapello varētu tikt atbrīvots no Krievijas izlases galvenā trenera amata
Foto: AFP/LETA

Krievijas izlases galvenais treneris Fabio Kapello, visticamākais, tiks atbrīvots no amata, ja valstsvienība nekvalificēsies Eiropas čempionāta finālturnīram 2016. gadā, ziņojis šīs valsts Futbola savienības prezidents Nikolajs Tolstihs.

“RFS ir pietiekami daudz iemeslu, lai lauztu līgumu ar izlases galveno treneri Kapello,” Tolstihu citē portāls Sports.ru. “Līgumu var lauzt, ja netiek izpildīts kāds punkts. Tas attiecas arī uz komandas vājo sniegumu, tostarp iespējamo neiekļūšanu Eiropas čempionāta finālturnīrā.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Taču nebūtu jāuztraucas pirms laika, kamēr nav aizvadītas svarīgākās Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēles, atzīst Tolstihs.

Pēc zaudējuma ar 0:1 pret Austrijas vienību Krievijas sporta ministrs Vitālijs Mutko izteicās, ka komanda, krītot Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) rangā, zaudē pārliecību. “Ir pienācis laiks risināt mūsu problēmas.”

Kā ziņots, Kapello alga kavējas jau vairāk nekā septiņus mēnešus, taču nu parādi ir daļēji atmaksāti. Tieši saistību dēļ RFS saskārusies ar iespējamām sankcijām. Tiek vēstīts, ka speciālista gada alga ir aptuveni septiņi miljoni eiro, turklāt viņš tiek uzskatīts par pasaulē pelnošāko futbola treneri.

Iekavēto algu vismaz daļēji sedzis par Krievijas bagātāko cilvēku uzskatītais Ališers Usmanovs. Usmanovs izsniedzis aizdevumu 5,2 miljonu eiro apjomā, kas ļaus RFS norēķināties ar treneri par 2014. gadu. Turpmākie itālieša algošanas avoti nav zināmi.

Pašlaik 68 gadus vecais treneris pērn noslēdza jaunu līgumu ar RFS, kura termiņš beigsies vien pēc 2018. gada Pasaules kausa izcīņas, kam jānorisinās Krievijā.

Kapello par Krievijas izlases galveno treneri kļuva 2012. gadā, palīdzot tai kvalificēties Pasaules kausa izcīņai, kur gan komanda nespēja pārvarēt apakšgrupu turnīra barjeru, neuzvarot nevienu spēli.

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā Krievija ar izcīnītiem pieciem punktiem četrās spēlēs ieņem dalītu trešo vietu G grupā, atpaliekot no vicelīderes Zviedrijas izlases tikai par vienu punktu. Pirmo pozīciju šajā grupā ar desmit punktiem ieņem Austrijas vienība.

Nākamo spēli Krievijas izlase aizvadīs 27. martā viesos pret Melnkalnes vienību, kura arī kvalifikācijas turnīrā izcīnījusi piecus punktus. Nākamā gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrs noslēgsies šā gada rudenī.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl