Komentāri
Kamaniņu braucējam Kivleniekam piektā vieta Eiropas čempionātā
Foto: LETA

Latvijas kamaniņu braucējs Inārs Kivlenieks svētdien izcīnīja piekto vietu olimpiskajā Soču trasē Krievijā notiekošā Pasaules kausa izcīņas noslēdzošajā, devītajā, posmā, kas vienlaicīgi ir arī Eiropas čempionāts.

Pēc pirmā brauciena Kivlenieks bija ceturtais, taču otro braucienu viņam izdevās veikt vairāk nekā par sekundes desmitdaļu ātrāk, taču tas neļāva ielauzties labāko trijniekā. Notika pretējais, un Kivlenieks vienu vietu zaudēja, jo ļoti labus otros braucienus veica vācieši Fēlikss Lohs un Andijs Langenhans.

Par Eiropas čempionu un šī Pasaules kausa posma uzvarētāju tika kronēts krievs Semjons Pavļičenko, kurš Kivlenieku apsteidza par 0,397 sekundēm. Savukārt otrajā vietā ierindojās vēl viens Krievijas sportists Aleksandrs Peretjagins, uzvarētājam zaudējot 0,232 sekundes. Pirmo trijnieku tikmēr noslēdza šīs sezonas Pasaules kausa ieguvējs Lohs, kuram sekoja Langenhans un Kivlenieks. No labāko trijnieka latvietis atpalika par 0,078 sekundēm. Līdz ar to Pavļičenko šosezon Siguldā izcīnītajam pasaules čempiona titulam pievienojis arī Eiropas zeltu.

Savukārt vēl viens Latvijas kamaniņu braucējs Artūrs Dārznieks svētdien ierindojās vien 17.vietā, bet Eiropas čempionāta vērtējumā viņš bija divas pozīcijas augstāk. Pēc pirmā brauciena latvietis vēl atradās pirmajā desmitniekā. Tikmēr uzreiz aiz viņa svētdien sekoja jaunais Riks Kristens Rozītis.

Pirms mēneša viens no Latvijas vadošajiem kamaniņu braucējiem Kristaps Mauriņš piedzīvoja smagu kritienu treniņu laikā un viņam šī sezona jau ir noslēgusies.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl