Jeļenas Prokopčukas padomi, gatavojoties pirmajam maratonam

Komentāri

2. Nepirkt un nemazgāt!

2/6
Foto: LETA

Foto: LETA

Minimums – 100 km nedēļā!

Pats galvenais princips, skrienot pirmo maratonu mūžā, – nedrīkst domāt par rezultātu. Mērķis ir distances veikšana. Tam jāgatavojas vismaz divus gadus, sākot skriet kaut vai tikai trīs reizes nedēļā. Maratons ir virsotne, turklāt nežēlīga. Tās sasniegšanai nedrīkst gatavoties, šad un tad pāris reizes nedēļā uzskrienot krosiņus. Protams, ir trakie, kas arī ar šādu attieksmi spēj veikt visus 42 km. Tikai pēc tam diezin vai vēl kādu reizi viņi maratonu skries. Turklāt ar šādu varonību var nopietni sabojāt veselību, vispirms jau sirdi.

Pirms doties maratonā, vajadzētu par savām spējām pārliecināties īsākās distancēs – tautas sacensībās 5, 10 vai 20 km distancēs. Būtībā maratons ir piemērots tikai tādiem amatieriem, kuri ar skriešanu jau nodarbojas visai profesionāli, izmantojot speciālajā literatūrā pieejamo treniņmetodiku. Ir vienkārša formula – vismaz mēnesi pirms starta maratonā dienā vidēji jānoskrien 14 kilometri. Tātad – 100 km nedēļā!

Pret maratonu jāizturas ar cieņu. Tā ir prestiža distance, kurai spēki jākrāj ilgi un pamazām tāpat kā nauda luksus automobilim. Tikai tad skrējējs un maratons gūs savstarpēju gandarījumu.

2. Nepirkt un nemazgāt!

2/6
Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl