Komentāri
Jeļenai Prokopčukai ceturtā vieta Ņujorkas maratonā
Foto: AFP/SCANPIX

Latvijas garo distanču skrējēja Jeļena Prokopčuka svētdien izcīnīja ceturto vietu slavenajā Ņujorkas maratonā ASV. Latvijas pārstāve finišēja pēc divām stundām 26 minūtēm un 15 sekundēm.

Uzvaru izcīnīja kenijiete Marija Keitani, kura finišēja pēc divām stundām 25 minūtēm un trim sekundēm, viņai divas sekundes zaudēja tautiete Džemima Sumgonga Dželegata, aizvadot sīvāko finišu sacensību vēsturē. Savukārt trešā bija portugāliete Sāra Moreira, kura apsteidza Prokočuku par 16 sekundēm.

Vēl līdz 35 kilometru atzīmei Prokopčuka skrēja labāko sportistu grupiņā, kurā bija sešas sportistes, tomēr pēc tam grupa strauji pajuka, tālu priekšā visām konkurentēm aizskrienot abām kenijietēm. 2011. un 2012. gada Londonas maratona uzvarētājai Keitani šīs bija pirmās sacensības pēc otrā bērna piedzimšanas.

Prokopčuka Ņujorkas maratonā uzvarēja 2005. un 2006. gadā, bet 2007. un 2013. gadā finišēja trešā. Ņujorkas maratons norisinās jau kopš 1970. gada. Šā gada pavasarī Prokopčuka izcīnīja otro vietu Japānas pilsētas Nagojas maratonā, kur 42,195 kilometrus distanci veica divās stundās, 24 minūtēs un septiņās sekundēs. Savukārt augustā Prokopčuka pēc astoņu gadu pārtraukuma piedalījās Eiropas čempionātā vieglatlētikā, 10 000 metru distancē izcīnot 11. vietu.

Vīriem uzvaru izcīnīja kādreizējais pasaules rekordists Vilsons Kipsangs, kurš finišēja pēc divām stundām desmit minūtēm un 58 sekundēm, izšķirošajos kilometros apsteidzot etiopiešus Lelisu Desisu un Gebri Gebremariamu.

Auksto un vējaino laika apstākļu dēļ sportisti šogad maratonā sasniedza zemākos rezultātus 30 gadu laikā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl