Komentāri
Jaunais futbola stadions izmaksās 10 miljonus eiro; tajā būs vieta 5700 skatītājiem
FOTO: LETA

No 2017. gadā sporta cienītājiem Rīgas centrā pavērsies plašas iespējas – Latvijas Futbola federācija iecerējusi uzcelt jaunu, modernu stadionu, kurā sportot varēs ne tikai profesionāļi un valsts izlase, bet arī apkārtējo skolu skolēni. 85% projekta izmaksu solījusi segt Eiropas Futbola federāciju asociācija, bet atlikušo naudu sporta funkcionāri cer iegūt no sponsoriem vai valsts.

Valsts centrālajam futbola stadionam šāds sēdvietu skaits varētu šķist mazs, tomēr Latvijas Futbola federācija atgādina, ka pat uz izlases spēlēm kopš 1991. gada vidēji ierodas tikai 5000 skatītāju. Stadions atradīsies Rīgas centrā pašreizējā Latvijas Universitātes stadiona vietā, un tā celtniecības izmaksas varētu sasniegt 10 miljonus eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Astoņus ar pusi no tiem segs UEFA, bet atlikusī nauda būs jāatrod Latvijas Futbola federācijai.

Šogad norisināsies stadiona būvēšanas priekšdarbi, bet pati celtniecība varētu sākties nākamā gada janvārī. Tas gan nozīmētu ļoti saspringtu grafiku, jo pirmajām spēlēm tajā jānotiek jau 2017. gada maijā.

Uz pašreizējo Latvijas futbola izlases mājas spēļu vietu – Skonto stadionu – paļauties varot  tikai līdz 2016. gadam, jo tā pašreizējie īpašnieki tālākai nākotnei garantijas nav snieguši.

Stadiona projektu sagatavojis arhitektu birojs REMM, piesaistot ekspertus no Vācijas. Tas tiks celts atbilstoši starptautiskajām prasībām, piemēram, stadions būs orientēts tā, lai pievakares saule nespīdētu acīs vārtsargiem. Tāpat, stadiona ārsienas paredzēts veidot tā, lai spēļu laikā radītais troksnis ārpus stadiona nebūtu pārāk skaļš.

Paredzēts, ka pēc pabeigšanas stadions kā dāvinājums tiks nodots Rīgas pašvaldībai, kas piešķīrusi zemi tā celtniecībai.

Lasi vēl