Jānis Ikaunieks oficiāli pievienojas Francijas klubam Metz

0 Komentāru
Jānis Ikaunieks oficiāli pievienojas Francijas klubam Metz
Foto: FK LIEPĀJA

Talantīgais Latvijas futbolists Jānis Ikaunieks sestdien oficiāli pievienojies Francijas augstākās līgas vienībai Metz. Janvāra transfēru perioda pirmajā dienā abas puses noslēgušas vienošanos līdz 2019.gadam jeb uz četriem ar pusi gadiem.

Tiek ziņots, ka Ikauniekam ar līdzšinējo komandu Liepāja līgums bija spēkā līdz 2016.gadam, tomēr tā panākusi vienošanos ar Metz. Kā zināms, aizvadītajā sezonā, pārstāvot Liepājas komandu, virslīgas čempionātā pašlaik 19 gadus vecais pussargs izcēlās ar 23 vārtiem un deviņām rezultatīvām piespēlēm, kļūstot par turnīra otro rezultatīvāko spēlētāju.

Ikaunieks decembrī tika atzīts par aizvadītās sezonas labāko spēlētāju virslīgā, kā arī 2014.gadā divas reizes izpelnījās mēneša labākā spēlētāja godu.

”Pirms sezonas galvenais bija, lai Liepājā vispār būtu klubs, par ko jāsaka paldies Mārim [Verpakovskim], kā arī sākt spēlēt komandas sastāvā,” iepriekš sarunā ar aģentūru LETA sezonas ievadu atcerējās Ikaunieks. ”Jau pirmajā spēlē pret Metta/LU komandu man sanāca rezultatīva piespēle, treneris uzticējās un lika sastāvā.”

Ikaunieks augustā bija devies uz atrādīšanos Horvātijas komandā Zagrebas Dinamo, bet visas citas runas, kas vēlāk bijušas par viņa iespējamo pāreju, spēlētājs iepriekš sauca par baumām.

”Tur ir daudz augstāks līmenis, stadioni, ažiotāža ap futbolu,” pirms nepilna mēneša par gaidāmo pievienošanos Metz komandai izteicās jaunais spēlētājs. ”Nevienā treniņā nedrīkstēšu atslābināties, bet esmu gatavs strādāt. Tomēr būs grūti, jo man īpaši nepatīk atrasties prom no ģimenes.”

Savukārt savā pirmajā profesionālajā sezonā 2013.gadā pussargs, pārstāvot Liepājas metalurga komandu, 19 mačos guva trīs vārtus. Francijas čempionāta kopvērtējumā Metz pēc pirmā apļa ar 19 punktiem 19 spēlēs ieņem 17.vietu. Pirmo spēli pēc ziemas pārtraukuma Metz aizvadīs 11.janvārī, kad izbraukumā spēlēs ar Nantes komandu.

0 Komentāru