Janičenoks no VEF Rīga pārbrauc uz Ventspili

0 Komentāru
Janičenoks no VEF Rīga pārbrauc uz Ventspili
Foto: LETA

Ilggadējais Latvijas izlases basketbolists Kristaps Janičenoks savu karjeru turpinās čempionvienības Ventspils sastāvā, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Kā izteicies basketbola kluba Ventspils valdes priekšsēdētājs Ralfs Pleinics, Janičenoka vārds Latvijas basketbolā komentārus neprasa gan tiem, kas par basketbolu interesējas pastiprināti, gan tiem, kam par šo sporta veidu ir attālināta nojausma.

“Domāju, katra komanda būtu priecīga savā rīcībā iegūt tādu personību un spēlētāju kā Kristaps Janičenoks. Vienošanās ar vienu no Latvijas labākajiem spēlētājiem tika panākta garu sarunu rezultātā, un mēs ļoti priecājamies, ka Kristaps turpmākos 2,5 gadus pārstāvēs Ventspils pilsētas komandu,” stāstīja Pleinics.

Savukārt Janičenoks paudis, ka Ventspils ir spēcīgs un stabils Eiropas līmeņa klubs. “Šobrīd ir mazliet neierasta sajūta, jo vienmēr esmu spēlējis pret Ventspili, bet tas dod pozitīvu papildu uztraukumu un interesi par to, kā būs spēlēt Ventspils sastāvā.”

Janičenoks pirmo reizi Ventspils sastāvā laukumā dosies 26. novembrī Eiropas kausa spēlē pret spēcīgo Krievijas klubu Krasnodaras Lokomotiv-Kuban.

Pašlaik 31 gadu vecais Janičenoks kopš 2010. gada spēlēja VEF Rīga komandā, turklāt bija tās kapteinis, tomēr starpsezonā Latvijas vicečempioni viņam jaunu vienošanos nepiedāvāja. Šīs sezonas ievadā Janičenoks trenējās ar Jelgavas komandu, bet tagad viņš noslēdzis līgumu ar VEF Rīga sīvākajiem konkurentiem.

Kā zināms, šajā vasarā Janičenoks palīdzēja Latvijas valstsvienībai kvalificēties Eiropas čempionātam, kvalifikācijas turnīra sešos mačos vidēji izceļoties ar 8,8 punktiem.

Pēc karjeras sākuma daļas Latvijā Janičenoks no 2003. līdz 2008.gadam spēlēja vienībās Beļģijā, Vācijā un Itālijā. 2008.gadā viņš uzspēlēja Latvijas vienībā Barons, bet pēc tam sacentās Itālijas otrajā līgā. Savukārt kopš 2010.gada viņš spēlēja VEF Rīga rindās.

0 Komentāru